Menu

Další velká rána! Ve věku 25 let nás opustila zpěvačka, ke které vzhlížel Karel Gott.

i
Martin Jelínek

V neděli ve věku pětadvaceti let nás opustila zpěvačka Patricia Burda Janečková, talentovaná operní a koncertní pěvkyně, muzikálová zpěvačka a herečka. Po dlouhém boji s zákeřnou nemocí, které čelila od třiadvaceti let, odešla z tohoto světa. Smutnou zprávu o jejím úmrtí sdělila její manažerka Jana Švábová.

 

Patricia Burda Janečková se narodila v Německu slovenským rodičům, ale vyrůstala a žila v Ostravě, kde absolvovala studium operního zpěvu na Janáčkově konzervatoři.

Jako dítě se proslavila v roce 2010, když v soutěži Talentmania zvítězila ve věku dvanácti let. Její talent byl tehdy oceněn slovenským operním pěvcem Peterem Dvorským, který ji předal vítězný šek. Toto vítězství jí otevřelo dveře do světa umění.

V roce 2010 coby dvanáctiletá vyhrála česko-slovenskou televizní soutěž Talentmania. Šek jí tehdy předal slovenský operní pěvec Peter Dvorský, který přiznal, že jí vítězství upřímně přál. „V tvém hlase je vkus, inteligence, čisté srdce i čistý hlas,“ řekl Dvorský s dojetím dívce, která porazila více než 10 tisíc soutěžících, kteří do soutěže vstoupili.

 

Svou uměleckou kariéru započala již ve čtyřech letech v pěveckém sboru a postupně se vypracovala k náročnějším repertoárovým výzvám. Studovala na Janáčkově konzervatoři a později na Fakultě umění Ostravské univerzity, kde se specializovala na operní zpěv. Její učitelkou byla Eva Dřízgová, první dáma ostravské opery.

Patricia Burda Janečková se stala významnou osobností českého hudebního světa, vystupovala na různých festivalech v Česku i v zahraničí, spolupracovala s mnoha českými a slovenskými symfonickými a komorními orchestry a působila také v Národním divadle Moravskoslezském.

V létě letošního roku se zpevačka Patricia provdala za herce Vlastimila Burdu. Její vášeň pro umění a krásný hlas zanechají v paměti mnoha lidí nevymazatelnou stopu. Její odchod je velkou ztrátou pro českou hudební scénu.

Národní divadlo moravskoslezské vyjádřilo své hluboké smutné pocity nad touto ztrátou a plánuje inscenaci, kterou Patricia iniciovala, věnovat její památce.

Zdroj: https://www.idnes.cz/kultura/divadlo/patricie-burda-janeckova-umrti.A231002_075353_divadlo_bur

i
Česko

Dívka, kterou jsme znali z reklamy na Kofolu, nyní září…

Vánoce jsou obdobím, kdy se tradice a symboly stávají významnou součástí našich životů. V České republice se jedním z těchto…
i
Česko

Dcera Karla Gotta a Vdova Ivana, se po čtyřech rokách…

Minulou neděli uplynulo čtyři roky od smutného úmrtí legendárního zpěváka Karla Gotta, který se dožil osmdesáti let. Jeho vdova Ivana…
i
Česko

Karel Gott: Je slavný zpěvák opravdu otcem tohoto chlapce? Fotografie…

V showbyznysu se znovu rozpoutala bouře! Karel Gott, legendární zpěvák a ikona české hudby, byl po smrti stále středem pozornosti,…
i
Česko

Jiřina Bohdalová překvapila celou zemi svým nečekaným vzhledem. Legendární herečku…

Jiřina Bohdalová, jménem známá jako Bohdalka, je bezesporu jednou z největších hereckých legend naší doby. Přes svých 92 let dokáže…
i
Česko

Překvapivá událost: Význačný účastník ze show MasterChef nečekaně zemřel..

Tahle zpráva doslova otřásla celým kuchařským světem, když se dozvěděl, že jeden z výrazných účastníků oblíbené televizní show MasterChef přišel…
i
Česko

Vila na Love Island zachvátil požár, a hasiči museli vtrhnout.…

Světoznámá a oblíbená reality show Love Island konečně dorazila i na česko-slovenský trh, a to s pompou a slibem, že…