Člověk bez rodiny věnoval jeden milion korun starším občanům v komunitě. Jeho skvělý krok byl oceněn. - SvětŽivě.cz

Člověk bez rodiny věnoval jeden milion korun starším občanům v komunitě. Jeho skvělý krok byl oceněn.

Martin Jelínek

Tento člověk se stal osamělým a nezaměstnaným v dospělosti, ale přesto si našel způsob, jak pomoci lidem v potřebě. Své jmění odkázal lidem ve své obci, kteří potřebují pomoc a podporu v pozdním věku. Jeho štědrost byla velmi oceněna a lidé se mu chtějí poděkovat za jeho krásný přínos komunitě.

Tento málo známý dobročinný akt vzbudil rozruch a městská rada okamžitě rozhodla o přidání dvacetiny jednoho milionu korun na investice do všech pečovatelských domů ve městě.

Rada absolvovala stáž v pečovatelském domě v Malungu a viděla tam spoustu zchátralého nábytku – takže tam vznikl nápad, na co by se měly peníze použít, vysvětluje sociální manažerka Marie Olssonová.

Peníze byly použity na vybavení domova pro seniory a nákup Doraemonů, potřeb pro aktivity, nábytku do jídelny a dalších věcí, které si nemohli dovolit. „Museli jsme počkat několik let, než jsme je koupili všechny,“ řekla Jessica Johnsonová, manažerka Maloneova pečovatelského domu.

Foto: Shutterstock, Henrik Montgomery/TT

Vesničané jsou za tento projev laskavosti velmi vděční a jsou poněkud šokováni obrovským množstvím peněz, které jim byly odkázány. – Nikdy předtím jsem nic takového neviděla, říká Marie Olssonová.