Menu

Chlapec s Downovým syndromem byl jediný ze třídy, koho nepozvali na večírek! Podívejte se na slova jeho maminky!

i
Martin Jelínek

Jennifer Engele a Boj za Inkluzi

Boj za inkluzi a rovné zacházení s lidmi s různými schopnostmi je dlouhodobým tématem v naší společnosti. Jednou z událostí, která znovu vrhla světlo na tuto problematiku, byla situace, kterou prožila Jennifer Engele, matka chlapce jménem Sawyer, který má Downův syndrom. Jennifer se stala hlasem nejen svého syna, ale i mnoha dalších lidí s odlišnými schopnostmi.

Exkluzivita na Večírku a Změna Pohledu

Když se Jennifer dozvěděla, že veškerá dětská třída byla pozvána na večírek kromě jejího syna Sawyera, byla zasažena. To, co mělo být pro děti radostné a společenské, se stalo momentem reflexe pro Jennifer a celou společnost. Její otevřený dopis, ve kterém sdílela své pocity a myšlenky, se stal symbolem boje za inkluzi a přijetí.

Sawyer – Ztělesnění Radosti a Lásky

Jennifer nešetřila slovy, když popisovala svého syna Sawyera. Sawyer je chlapec plný lásky, radosti a smyslu pro humor. Jeho přítomnost je pro jeho rodinu zdrojem štěstí a inspirace. Sawyer ukazuje, že odlišnost není překážkou pro plnohodnotný a bohatý život.

Otevřený Dopis jako Manifest

V otevřeném dopise, který Jennifer zveřejnila na sociálních sítích, vyzdvihla důležitost inkluzivního chování vůči lidem s odlišnými schopnostmi. Její slova oslovila tisíce lidí a přinesla do povědomí společnosti téma, které je třeba neustále reflektovat a zlepšovat.

Sawyerovo Vyloučení jako Zrcadlo Společnosti

Sawyerovo vyloučení z večírku není jen incidentem, který postihl jednoho chlapce, ale zrcadlem společnosti a jejího postavení k lidem s odlišnými schopnostmi. Je to výzva k přemýšlení a k akci.

Výzva ke změně

Jennifer neupadla do rezignace a beznaděje, ale použila situaci jako výzvu ke změně. Její hlas se stal symbolem boje za inkluzi, rovnost a přijetí. Společnost by měla poslouchat a reagovat na takovéto příběhy jako je ten Sawyerův, aby se vytvořilo prostředí, ve kterém se každý cítí přijat a respektován.

Závěr

Příběh Jennifer Engele a jejího syna Sawyera je připomínkou toho, že boj za inkluzi a přijetí nekončí. Je to neustálý proces, ve kterém musíme jako společnost dělat pokroky. Příběhy jako je tento nám ukazují, že každý hlas a každý příběh má svůj význam a může změnit svět kolem nás. Je na nás, abychom naslouchali a jednali.

 

Zdroj: https://www.pokukaj.si/

zdroj: youtube.com
i
Uncategorized

Případ mrtvého novorozeněte v Jablonci nad Nisou: Rozuzlení tragédie a…

Vzpomínka na očekávaný den narození dítěte se pro rodiče proměnila v nevyvratitelnou tragédii. Případ mrtvého miminka v Jablonci nad Nisou…
i
Zajímavosti

Jak vypadala v mládí stará paní z tytanicu! Byla to…

Film Titanic, který měl premiéru v roce 1997, je jedním z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie. Jeho příběh,…
i
Zajímavosti

Zpěv Václava Neckáře v ohrožení! Zdravotní problémy o kterých promluvil…

Legendární zpěvák Václav Neckář (80) v říjnu loňského roku oslavil osmdesáté narozeniny. Ovšem už více než rok ho trápí bolest…
i
Zajímavosti

Muž pořídil fotogarfii a sdílel jí na Facebooku, když si…

Čas od času se každý z nás na chvilku zastaví, aby mohl udělat fotografii, buď pěkného místa, sebe, nebo něčeho…
i
Zajímavosti

Co to znamená, když jsou vaše kalhotky obarvené v rozkroku?…

Londýn - Tohle je zpráva, která zanechá všechny ženy s ústy dokořán! Odbarvené kalhotky - pro mnoho z nás se…
i
Zajímavosti

Záhada vysokých platů prodavaček v Lidlu! Víte kolik si vydělají…

V dnešní době se role prodavače či prodavačky stává stále více klíčovou pro úspěch obchodů. Již dávno není tato profese…