Stará bylinkářka Elena Fedorovna Zaitseva tvrdí, že před nemocemi nás zachrání takzvaný plevel. Přísahá na tyto tři rostliny: „Bůh nám je doslova hodil pod nohy!“ Tyto tři „plevele“ lze použít k přípravě nápoje nebo čaje a jejich kombinace přináší tělu absolutní zdraví.
1) Pýr plazivý
Pýr (psí pšenice, pýr obyčejný lat. Elymus repensje) je pověstná „plevel“, kterou nám Bůh doslova hází pod nohy. Není ani jedna zahrada bez pýru. Neexistuje žádná nemoc, kterou by pýr neléčil: její použití sahá od oftalmologie po onkologii.
Stačí se podívat na kočky a psy, které často vědí, jak jíst pýr. Pro člověka je tento plevel neocenitelný, protože obnovuje narušený metabolismus.
Odvar z pýru léčí cysty, močové infekce, vyhání ledvinové a žlučníkové kameny, léčí plicní choroby, chronickou bronchitidu, střevní choroby, cukrovku, hypertenzi.
Kořen pýru léčí dysfunkci vaječníků u žen, tuberkulózu, furunkulózu.
Při použití pýru prostě neexistuje rozpor. Je zdravější a chutnější než pšenice. Ze suchého kořene lze připravit káva nebo kaše a ti, kteří žili během války, si chuť této rostliny dobře pamatují.
2) Pampeliška lékařská
Pampeliška je také považována za plevel. Na začátku jara se mladé listy pampelišky sbírají, namočí se do vody, abychom se zbavili hořkosti, a můžeme si z nich připravit salát.
Z těchto listů lze připravit i guláš a kořen lze péct s bramborami.
Listy pampelišky léčí anémii, rakovinu žaludku a jater, artritidu, osteoporózu, záněty lymfatických uzlin.
Pokud na podzim uvidíte pampelišku, která neodkvetla, vykopejte kořen a vysušte ho – je to čistý poklad.
3) Lopuch
Lopuch je rostlina, která pomáhá bojovat s mnoha druhy rakoviny . Pomáhá léčit cukrovku, bronchitidu, artritidu, revma, osteoporózu, zlomeniny kostí, hernii. Lopuch pomáhá léčit i hepatitidu C.
Lopuch pomáhá při léčbě nádorů jater a cirhózy jater. Pomáhá snižovat cholesterol, léčí ledviny, odstraňuje kameny z ledvin a žlučníku.
Kořen lopuchu zabraňuje chřipce a normalizuje teplotu. Čaj z bodláku a lipového květu úspěšně léčí nachlazení a chřipku.
Suché a mleté kořeny lopuchu lze použít k pečení chleba a vaření kaše az listů lze připravit lahodnou polévku nebo salát.
Ze suchých kořenů bodláku, pampelišky a pýru lze připravit lahodnou a zdravou kávovou směs.
Elena Fedorovna Zajtseva radí, aby se kořeny tohoto plevele sbíraly brzy na jaře, ale dá se sbírat i na podzim, přirozeně se suší, potom pomelou a použijí na vaření kaše, kávy a pečení chleba.
Jak připravit čaj
Elena doporučuje, abyste vzali lžíci suché a mleté směsi z jedné z těchto rostlin a namočili ji do 400 ml vroucí vody. Čaj necháme 10 minut louhovat, poté odstavíme z ohně. Čaj nechte dvě hodiny odstát a vypijte půl šálku třikrát denně, před každým jídlem.
Nemíchejte kořeny mezi sebou! Jeden týden pijte čaj z pampelišky, poté druhý týden čaj z pýru a třetí týden pijte čaj z kořene lopuchu.