Menu

Blbá sázka, která zničila život jemu i celé jeho rodině! Snědl slimáka a nečekal že se stane tohle.

i
Martin Jelínek

V roce 2010 Sam Ballard, 19letý hráč rugby z australského Sydney, učinil náhodné rozhodnutí, když strávil víkend s přáteli, což se mu stalo osudným.

Jak říká přítel Jimmy Calvin, typický zahradní slimák se plazil před přáteli, když „jeli v noci na pití“. V šílenství dospívání, snad pod vlivem chlastu, se Ballard odvážil jíst šneky. „A pak Sam odešel,“ řekl Calvin. Zpočátku se vše zdálo v pořádku a přátelé pokračovali jako obvykle.

Ale po několika dnech si Sam začal stěžovat na silnou bolest v noze. Pak začal zvracet a točila se mu hlava. Když se jeho stav zhoršil a on zeslábl, matka ho rychle převezla do nemocnice. Nikdo nemohl předvídat, že hospitalizace ochromí Ballarda na osm let a povede k 420dennímu kómatu, které nakonec povede k jeho smrti. Jak tedy taková neškodná událost vedla k tak hrozné tragédii?

Když poprvé dorazili do nemocnice, matka Sama Ballarda, Katie, se obávala, že Sam může mít roztroušenou sklerózu – nemoc, která postihla jeho otce – ale lékaři ji ujistili, že tomu tak není. Sam se otočil k matce a vysvětlil jí, že snědl šneka. „Řekla jsem: ‚Ne, nikdo z toho neonemocní‘,“ řekla v části australského pořadu The Project o aktuálních událostech. Jak se ukázalo, Sam Ballard toho měl opravdu dost.

Sam Ballard byl infikován plicním červem krys, což je nemoc způsobená běžným parazitem u hlodavců – i když se může přenést na slimáky a hlemýždě, pokud sežerou exkrementy hlodavce. Bylo předáno Ballardovi, když snědl živého slimáka. Když člověk pozře larvy krysího plicního červa, proniknou do výstelky střeva, dostanou se do jater a plic a poté se dostanou do centrálního nervového systému.

Ve většině případů způsobuje onemocnění plicními červy pouze mírné příznaky, pokud vůbec nějaké, a většina lidí, kteří onemocní, se uzdraví během dnů nebo týdnů. Ve vzácných případech jsou však příznaky mnohem závažnější, jako například u Sama Ballarda.

Podle University of Hawaii jsou lidé „slepými“ hostiteli Angiostrongylus cantonensis (vědecký název pro myší plicní červ), což znamená, že parazit se u lidí nereprodukuje a místo toho „mizí“ v centrálním nervovém systému. Dokonce se přesunul do oční komory až do smrti.

i
Svět

Otec varuje všechny rodiče! Tohle je chyba kvůli které umřela…

Když se narodí nové dítě, je to obvykle příčina velké radosti. Rodiče se těší na první úsměvy, první slovíčka a…
i
Svět

Osm hodin čekání na pomoc strávil 85letý muž ležící na…

Sousedé osmdesátipětiletého muže mu postavili dočasný kryt, aby ho ochránili před prudkým deštěm. Důchodce, který byl v terminálním stadiu rakoviny,…
i
Co se děje

Matka chtěla opustit svého syna s Downovým syndromem, ale otec…

Pokud bychom měli hledat opravdový hrdinu, není třeba chodit daleko. Setkali jsme se s mužem, jehož životní volba zanechala trvalý…
i
Co se děje

Kritikové tvrdí, že těhotná žena s dvojčaty si vzala muže…

Jistě jste slyšeli o neuvěřitelných příbězích odvahy a vůle, které dokáží překonat nepředstavitelné překážky. Austin Jones, nyní šestadvacetiletý muž, je…
i
Co se děje

Zázrak po dvaceti letech: Muž se znovu setkává se svou…

Kdo by to byl řekl? Životní příběhy často píší neuvěřitelné scénáře a tento je bezesporu jedním z těch, které vás…
i
Svět

Dříve jsem měla dojem, že tablety do myčky slouží pouze…

Možná to překvapí, ale existují lidé, kteří používají tablety do myčky nádobí i přesto, že po celý život nádobí myli…