Menu

Blbá sázka, která zničila život jemu i celé jeho rodině! Snědl slimáka a nečekal že se stane tohle.

iZdroj: www.pexels.com
Martin Jelínek

V roce 2010 Sam Ballard, 19letý hráč rugby z australského Sydney, učinil náhodné rozhodnutí, když strávil víkend s přáteli, což se mu stalo osudným.

Jak říká přítel Jimmy Calvin, typický zahradní slimák se plazil před přáteli, když „jeli v noci na pití“. V šílenství dospívání, snad pod vlivem chlastu, se Ballard odvážil jíst šneky. „A pak Sam odešel,“ řekl Calvin. Zpočátku se vše zdálo v pořádku a přátelé pokračovali jako obvykle.

Ale po několika dnech si Sam začal stěžovat na silnou bolest v noze. Pak začal zvracet a točila se mu hlava. Když se jeho stav zhoršil a on zeslábl, matka ho rychle převezla do nemocnice. Nikdo nemohl předvídat, že hospitalizace ochromí Ballarda na osm let a povede k 420dennímu kómatu, které nakonec povede k jeho smrti. Jak tedy taková neškodná událost vedla k tak hrozné tragédii?

Když poprvé dorazili do nemocnice, matka Sama Ballarda, Katie, se obávala, že Sam může mít roztroušenou sklerózu – nemoc, která postihla jeho otce – ale lékaři ji ujistili, že tomu tak není. Sam se otočil k matce a vysvětlil jí, že snědl šneka. „Řekla jsem: ‚Ne, nikdo z toho neonemocní‘,“ řekla v části australského pořadu The Project o aktuálních událostech. Jak se ukázalo, Sam Ballard toho měl opravdu dost.

Sam Ballard byl infikován plicním červem krys, což je nemoc způsobená běžným parazitem u hlodavců – i když se může přenést na slimáky a hlemýždě, pokud sežerou exkrementy hlodavce. Bylo předáno Ballardovi, když snědl živého slimáka. Když člověk pozře larvy krysího plicního červa, proniknou do výstelky střeva, dostanou se do jater a plic a poté se dostanou do centrálního nervového systému.

Ve většině případů způsobuje onemocnění plicními červy pouze mírné příznaky, pokud vůbec nějaké, a většina lidí, kteří onemocní, se uzdraví během dnů nebo týdnů. Ve vzácných případech jsou však příznaky mnohem závažnější, jako například u Sama Ballarda.

Podle University of Hawaii jsou lidé „slepými“ hostiteli Angiostrongylus cantonensis (vědecký název pro myší plicní červ), což znamená, že parazit se u lidí nereprodukuje a místo toho „mizí“ v centrálním nervovém systému. Dokonce se přesunul do oční komory až do smrti.

iZdroj: unsplash.com
Svět

Tento učitel udělal něco neuvěřitelného pro svého studenta s autismem.…

Lidé, kteří znají někoho s autismem, vědí, že diagnóza může být složitá a postižená osoba se může snadno dostat do…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Vyklenek u pokladny v supermarketu: jak ho správně využít pro…

Lidé často navštěvují obchody, někdy dokonce několikrát týdně, aby nakoupili vše potřebné a mohli se co nejdříve vrátit domů. Pokud…
iZdroj: unsplash.com
Svět

Když si jdeme do restaurace, očekáváme chutné jídlo, příjemné prostředí a milou obsluhu. Existují však restaurace, které nabízejí něco víc…
iZdroj: pixabay.com
Svět

Matka se ho vzdala, a tak se ho ujali ošetřovatelé:…

Dnes mnoho lidí narozených s vážnými nemocemi nebo postižením vede důstojný život. To je možné, protože v ně někdo věří.…
iZdroj: unsplash.com
Svět

Německý záchraný ovčák z Mexica Proteo položil svůj život na…

6. února byl v tureckém Adiyamanu zabit mexický vojenský německý ovčák jménem Proteo při pátrání po přeživších zemětřesení v Turecku…
iZdroj: unsplash.com
Svět

„Heslo“ 10leté dívky zastaví potenciální únos, policie chce, abyste ho…

Svět je stále nebezpečnějším místem. I bez zohlednění mnoha katastrof, které se mohou stát jen kvůli smůle a matce přírodě,…