Menu

Beznadějně předčasně narozený chlapeček bojoval o život, až jeho matka vynalezla geniální způsob, jak mu pomoci!

iZdroj: unsplash.com
Martin Jelínek

Každá těhotná žena je znepokojena nebezpečím předčasného porodu. Těhotné ženy se snaží vyhnout se myšlenkám na komplikace, ale nemohou uniknout svému osudu. Když v roce 2001 Yamile Jackson nosila pod srdcem malého Zacharyho, doufala, že se dítě narodí včas.

Bohužel se muselo narodit o 12 týdnů dříve. Chudá žena netušila, že tím objeví řešení, které pomůže všem matkám na světě! Chlapec vážil při narození pouze 900 gramů, a tak musel Zachary strávit prvních 155 dní svého života na jednotce novorozenecké intenzivní péče. Yamile dbala na to, aby se od svého syna neodloučila! Musela však svého syna nechat v noci samotného.

Jak láskyplná matka vynalezla rukavice, které pomáhají předčasně narozeným dětem

Zacharymu se však dařilo mnohem lépe bez své matky. Yamile se rozhodla problém jednou provždy vyřešit a brzy našla poměrně kuriozní řešení. Řešení jí přišlo, když právě myla nádobí. Stačil jí pohled na gumové rukavice, aby si uvědomila, co synovi chybí.

Vzala látkovou rukavici, naplnila ji semeny a celý den s ní chodila kolem postele svého syna, aby mohl vdechnout vůni a teplo matky. Když opouštěla nemocnici, opatrně Zacharymu rukavici připevnila. Výsledek překonal všechna očekávání. Té noci neměl chlapec žádné problémy s dýcháním ani srdcem.

Jak pomáhají novorozencům v boji s respiračními onemocněními

Od té doby se chlapec rychle zlepšoval. A když Yamilein syn opustil nemocnici, dostala najednou telefonát od sester! Prosily Yamile, aby vytvořila podobné rukavice pro další děti na jednotce intenzivní péče. Yamile okamžitě souhlasila a brzy byla přehlcena zakázkami!

Dnes jsou rukavice Zaky velmi žádané u těhotných žen. Tyto neobvyklé polštářky jsou pojmenovány po prvním dítěti, které je vyzkoušelo. Lékaři prokázali, že tato podivná vynález pomáhá novorozencům. Když spí v těchto rukavicích, klesá počet respiračních onemocnění u dětí několikanásobně.

Mohlo by Vás zajímat: Nemůžete spát? Tento přírodní prostředek vám pomůže snížit stres a zlepšit kvalitu spánku!

iZdroj: www.pexels.com
Svět

Právě dorazila smutná zpráva: Richard Gere na rodinné dovolené nečekaně…

Slavná filmová hvězda Richard Gere byl během své dovolené v Mexiku náhle přijat do nemocnice. Důvodem hospitalizace byl silný kašel,…
iZdroj: www.pexels.com
Co se děje

Tragická smrt talentovaného herce Dano Heribana: Co skrývalo jeho poslední…

Slovenský herec a výtvarník Dano Heriban tragicky zemřel ve svém domě ve městě Svätý Jur. O jeho smrti jako první…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Kontroverzní odhalení: Hans Sigl z Doktora z hor přiznává šokující…

Legendární televizní seriál "Doktor z hor", který se vysílal v 90. letech, zaujal diváky svými příběhy o lékaři pracujícím v…
iZdroj: www.pexels.com
Česko

Tabu nebo odvaha? Žena odmítla domov pro seniory a přinesla…

Adoptování dětí a pěstounská péče jsou běžné způsoby, jak lidé rozšíří svou rodinu. Avšak překvapivě se málokoho napadne, že i…
iZdroj: pixabay.com
Česko

Skandální pravda o dětských soutěžích krásy: Jsou tyto soutěže nevinnou…

V USA jsou soutěže krásy pro děti extrémně populární. Existuje mnoho dětských hvězd, jako je šestiletá Kynlee Heiman, která je…
iZdroj: pixabay.com
Česko

Mužský rebel bez hranic: Mark Bryan odhaluje šokující pravdu o…

Mark Bryan je robotický inženýr, který je již 11 let ženatý a má dceru. Sám sebe považuje za heterosexuálního muže…