6 tajemství, které vám pohřební služby nikdy neřeknou

Zde je 6 věcí, které před námi pohřební služby tají. Stojí za to o nich vědět

Johana

V životě člověka není těžší zážitek, než je odchod blízkého. V situaci, kdy rodina nejvíce potřebuje klid a podporu, si musí dát práci s přípravou pohřbu a vyřízením všech formalit. Mnoho lidí proto spoléhá na to, že se o poslední sbohem postarají pohřební ústavy. Je známo, že pohřební společnosti chtějí vydělat co nejvíce, ale vyplatí se vědět, že některé věci nejsou povinné. 

Levné rakve existují 

Rakve jsou vyrobeny z různých druhů dřeva. Pohřební služby většinou nejprve nabízejí ty nejdražší. Je pak těžké smlouvat, ale je dobré si uvědomit, že existují i levné rakve a než se zadlužit, je lepší požádat o levnější variantu. 

Balzamování není nutné 

Při balzamování jsou do těla zaneseny chemikálie, které zpomalují proces rozkladu. Tento proces umožňuje udržet mrtvolu v dobrém stavu po delší dobu, ale může to být drahé. Pokud však rakev nebude otevřena, je balzamování zbytečně drahá záležitost. 

Tělo není třeba ukazovat 

Rakev nemusí být v kapli, můžete požádat, aby byla přivezena až na místo pohřbu. 

Vyberte si rakev sami 

Nespoléhejte na pohřební službu. Prohlédněte si všechny modely a porovnejte jejich ceny. 

Speciální funkce rakve 

Výrobci nabízejí dražší rakve, které mají zpomalovat proces rozkladu. Tyto rakve mají pryžová těsnění, která však dělají opak. Vlhkost a plyny držící se v malém prostoru způsobují rychlejší rozklad těla a rakev může dokonce explodovat. 

Nové oblečení není nutné 

Mnoho lidí se nechalo přesvědčit, že speciální oblečení je nutné. Ve skutečnosti to není pravda. Zaměstnanci vědí, jak zajistit, aby starší oblečení vypadalo na zesnulém dobře.