Menu

iZdroj: unsplash.com
Martin Jelínek

Když si jdeme do restaurace, očekáváme chutné jídlo, příjemné prostředí a milou obsluhu. Existují však restaurace, které nabízejí něco víc – neuvěřitelný zážitek, který nezapomenete. Tyto restaurace se nacházejí po celém světě a nabízejí jedinečné zážitky pro všechny smysly. Přinášíme vám několik příkladů nejneobvyklejších restaurací na světě.

The Rock Restaurant, Tanzanie Tato restaurace se nachází na skalnatém ostrově u tanzanského pobřeží. Když zde dorazíte, musíte se doplavat člunem. Restaurace nabízí neuvěřitelný výhled na oceán a nabízí čerstvé mořské plody a další speciality.

The Clinic, Singapur Tato restaurace nabízí neobvyklý zážitek v podobě návštěvy kliniky. Při vstupu dostanete zdravotní průkaz a vstoupíte do ordinace, kde vás čekají „lékaři“, kteří vám připraví zdravé a chutné jídlo.

Ithaa Undersea Restaurant, Maledivy Tato restaurace se nachází 5 metrů pod hladinou moře a nabízí jedinečný výhled na podmořský život. Nabízí se zde exkluzivní menu s mořskými plody a další speciality.

The Bubble Room, USA Tato restaurace se nachází na Floridě a nabízí svým hostům nevšední atmosféru. Interiér je plný vánočních ozdob a dekorací a nabízí se zde americké klasiky jako hamburgery a koláče.

Dinner in the Sky, různé lokality Tato restaurace nabízí jídlo vysoko v oblacích, doslova. Hosté jsou připevněni na stůl, který visí na lanovce a nabízí se zde exkluzivní menu a nápoje. Robot Restaurant, Japonsko Tato restaurace se nachází v Tokiu a nabízí futuristickou show s roboty. Kromě toho se zde podává japonská kuchyně a další speciality. Tyto nejneobvyklejší restaurace nabízejí více než jen jídlo – nabízejí nevšední zážitky, které si budete pamatovat celý život.  Určitě jste slyšeli o klasických restauracích s elegantním interiérem a jídelním lístkem s klasickými chody. Ale co když byste mohli vstoupit do místnosti plné kostí, nebo jíst svůj pokrm ve vězení? Tyto neobvyklé restaurace existují a jsou připraveny poskytnout vám zcela nový gastronomický zážitek.

Jednou z nejzajímavějších restaurací je Heart Attack Grill v Las Vegas. Restaurace vás přivítá zdravotní sestrou a místo jídelního lístku vám nabídne „lékařskou“ kartu s názvem „Single“, „Double“, „Triple“ nebo dokonce „Quadruple Bypass Burger“. Hamburger je tak obrovský, že ho musíte držet dvěma rukama a k jídlu si přidáte „Flatliner Fries“ smažené ve smažáku naplněném sádlem. Pokud nezvládnete sníst celý svůj obří hamburger, budete zaznamenáni na tabuli smrti, která se nachází v restauraci.

Další z neobvyklých restaurací je Modern Toilet v Tchaj-wanu. Interiér restaurace je plný toaletních mís, záchodových prken a dokonce i umyvadel. Jídla jsou podávána na miskách, které vypadají jako záchodové mísy, a nápoje jsou servírovány v lahvičkách s podobiznami lidských prdů. Restaurace se stala populární turistickou atrakcí a získala mnoho fanoušků. Tyto neobvyklé restaurace jsou jen několik příkladů ze seznamu nejneobvyklejších restaurací na světě. Pokud hledáte zcela nový gastronomický zážitek, můžete se vydat do některé z těchto restaurací a vychutnat si nejen skvělé jídlo, ale také nevšední zážitek.

 

iZdroj: unsplash.com
Svět

Tento učitel udělal něco neuvěřitelného pro svého studenta s autismem.…

Lidé, kteří znají někoho s autismem, vědí, že diagnóza může být složitá a postižená osoba se může snadno dostat do…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Vyklenek u pokladny v supermarketu: jak ho správně využít pro…

Lidé často navštěvují obchody, někdy dokonce několikrát týdně, aby nakoupili vše potřebné a mohli se co nejdříve vrátit domů. Pokud…
iZdroj: pixabay.com
Svět

Matka se ho vzdala, a tak se ho ujali ošetřovatelé:…

Dnes mnoho lidí narozených s vážnými nemocemi nebo postižením vede důstojný život. To je možné, protože v ně někdo věří.…
iZdroj: www.pexels.com
Svět

Blbá sázka, která zničila život jemu i celé jeho rodině!…

V roce 2010 Sam Ballard, 19letý hráč rugby z australského Sydney, učinil náhodné rozhodnutí, když strávil víkend s přáteli, což…
iZdroj: unsplash.com
Svět

Německý záchraný ovčák z Mexica Proteo položil svůj život na…

6. února byl v tureckém Adiyamanu zabit mexický vojenský německý ovčák jménem Proteo při pátrání po přeživších zemětřesení v Turecku…
iZdroj: unsplash.com
Svět

„Heslo“ 10leté dívky zastaví potenciální únos, policie chce, abyste ho…

Svět je stále nebezpečnějším místem. I bez zohlednění mnoha katastrof, které se mohou stát jen kvůli smůle a matce přírodě,…