Menu

Zůstal jsem doma se synem. Měla by mi za to manželka platit?

iZdroj: pixabay.com
Martin Jelínek

Manželé mají 10měsíčního syna. Dítě bylo v poslední době opakovaně nemocné a nemohlo chodit do školky. Jeho otec s ním zůstal doma. Když se své ženě zmínil, že si myslí, že dostane zaplaceno, aby zůstal se synem doma, tak se na něj naštvala.

Muž sdílel svůj příběh na Redditu, ale nezískal podporu, v kterou doufal. Osmadvacetiletý otec vysvětlil, že má 10měsíčního syna, který čtyři dny v týdnu chodí do jeslí, ale v poslední době byl často nemocný. Byl doma s otcem.

„Moje přítelkyně pracuje v kanceláři a je velmi kariéristická. Pracuji pro malou firmu, kterou vlastní můj strýc.“ napsal. Malý chlapec nedávno chytil nějakou virózu a během dvou týdnů musel zůstat pět dní doma. Otec s ním z toho byl čtyři dny, ale cítil, že situace není fér.

„Vzhledem k tomu, že nemám žádné placené volno, nedostávám zaplaceno za to, abych zůstal doma. Můj strýc má pochopení a moje práce není ohrožena, alespoň prozatím. Když jsem naposledy zůstal doma s naším synem, mluvil jsem se svou ženou. Požádal jsem ji, aby s ním zůstala doma častěji, když je nemocný, nebo mi zaplatila, abych zůstal doma. Mám pocit, že svou kariéru staví na první místo přede mnou a před naším synem,“ napsal muž s tím, že se svou ženou v manželství nesdílí finance.

Žena se na něj velmi rozzlobila

Muž si neumí ani představit, jak těžké pro ni bylo vrátit se po mateřské do práce. Ale protože vydělá více peněz, bylo logické, že do práce nastoupí ona.

Muži sdělila, že její peníze jsou jejich společné peníze. „Nezaplatím ti, abys byl doma s vlastním synem!“ Není to ženina chyba, že mu došlo placené volno. Po celá desetiletí ženy obětují své kariéry, aby muži mohli pracovat. Těmto časům odzvonilo. Velká část společnosti s názorem otce nesouhlasí. Lidé nechápou, jak může očekávat, že  za péči o svého vlastního syna.

„Myslíš, že je normální požadovat peníze za péči o vlastního syna?“ zeptal se jeden komentující, zatímco jiný dodal, že jako rodič je vaší povinností sladit práci a rodičovství.

Zdroj: twice.hu
iZdroj: pixabay.com
Zajímavosti

Učitel nechává ve třídě prázdnou židli, aby dal dětem důležitou…

Děti prožívají všechno  více než dospělí. A dokáží si některé věci pamatovat až do dospělosti. Právě to se stalo Danu…
iZdroj: www.pexels.com
Svět

Právě dorazila smutná zpráva: Richard Gere na rodinné dovolené nečekaně…

Slavná filmová hvězda Richard Gere byl během své dovolené v Mexiku náhle přijat do nemocnice. Důvodem hospitalizace byl silný kašel,…
iZdroj: www.pexels.com
Zajímavosti

Ve věku 83 let odešla hudební legenda: Královna Rock’n’Rollu Tina…

Tina Turner, americko-švýcarská zpěvačka, která se proslavila svým unikátním chraplavým hlasem, zemřela ve středu ve věku 83 let po dlouhé…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Zastavte ničení vaší zahrady pomocí popela! Mšice mají váš oblíbený…

Příprava vlastního ekologického postřiku na mšice je účinným způsobem, jak se zbavit těchto škůdců v zahradě bez použití chemických přípravků.…
iZdroj: unsplash.com
Co se děje

Vyhrála v loterii miliony, ale nenašla lásku: Co se stalo…

Jane Park, 23letá Britka, vyhrála v loterii před několika lety více než 1,3 milionu dolarů. Přestože se to může zdát…
iZdroj: pixabay.com
Zajímavosti

Slepice snáší vejce s ocasem: Když se farmář pídil po…

Vsadíme se s Vámi že vejce s ocasem jste ještě v životě neviděli. Uživatelé internetu jsou při pohledu na tuto…