Menu

Znáte 5 nejzajímavějších památek Chorvatska?

Petra Jelenová

Chorvatsko je nádherná krajina s tyrkysově modrým mořem. Místní lidé jsou velmi pohostinní, místní kuchyně a víno patří mezi nejlepší na světě. Přinášíme vám přehled pěti nejzajímavějších památek, které se nevyplatí při návštěvě této země opomenout.

1. Dubrovník a jeho historické centrum

Město Dubrovník zná většina lidí z filmů či oblíbených seriálů. Toto jedinečné místo je velmi fascinující jak pro filmaře, tak pro turisty. Najdete zde desítky památek i příjemné taverny a kavárničky.

2. Červené a modré jezero

Na Makarské riviéře najdete nádherné pláže, průzračně čisté moře a také mnoho druhů ubytování. Kdykoliv vás přestane bavit válení se na pláži, můžete se vydat průzkum okolních přírodních krás. Nedaleko městečka Imotsky najdete modré a červené jezero. Modré jezero je propast, kterou obklopují skály do výšky až 200 metrů. Hraje všemi odstíny modré. Červené jezero připomíná svou barvou starou naftu, nicméně v kombinaci se žlutorudými skalisky je na něj úchvatná podívaná.

3. Pevnost Klis

V sedle mezi pohořími Kozjak a Mosor se rozpíná působivá pevnost Klis. Její součástí bylo také sídlo benátského správce providura, arzenál a katolický kostel. V průběhu let prošla pevnost mnoha bezpečnostními úpravami. Lze k ní dojet snadno vozem, který zanecháte na přilehlém parkovišti. Z hradeb budete mít nádherný výhled na město Split.

4. Primoštenské vinohrady

Milujete-li víno, pak je tato památka pro vás jako stvořená. Proslulé vinohrady se rozkládají jižním směrem od letoviska Primošten v lokalitě Bucavac. Pěstuje se zde nejchutnější a nejoblíbenější odrůda vína babić. Některé odrůdy vína se vám mohou zdát velmi silné.

5. Národní park Kornati

Při návštěvě Zadaru si nesmíte nechat ujít výlet do národního parku Kornati. Jednotlivé ostrůvky připomínají třtinové homole. Souostroví tvoří 89 vápencových ostrovů a ostrůvků. Pokud získáte od správců parku povolení k potápění, zažijete něco neuvěřitelného.

Děti

Babička se stala virální pro svůj žebříček divokých vnoučat, rozděluje…

Prarodiče jsou poklad. Příběhy o prarodičích milujeme, zvlášť když jsou tak drzí jako tahle babička. Místo toho, aby tajila svá…
Co dělat

Mnoho z nás dělá zásadní chybu. Co musíte vědět, než…

Párky jsou již mnoho let součástí naší typické stravy. Přesto že jsou velmi oblíbené se netěší dobré pověsti. Za nezdravé…
Co dělat

Vstáváte často okolo třetí hodiny ráno? Vaše tělo se vám…

Odborníci na spánek se téměř denně setkávají s pacienty, kteří si stěžují, že se téměř každou noc probouzejí ve 3…
Co dělat

Každý den pálím v bytě bobkový list, má to úžasné…

Pokud máte za sebou stresující, únavný, vyčerpávající den a máte pocit, že na nic nemáte sílu, vyzkoušejte následující recept na…
Děti

Umělá sladidla mohou dětem poškodit dlouhodobou paměť!

Nízkokalorické náhražky cukru měly být bezpečnou náhradou za cukr. Po letech se ale ukazuje, že možná škodí více než cukr…
Svět

Adoptovala jsem svého synovce a můj život se přes noc…

Cesta k mateřství není pro všechny ženy vždy stejná a existuje mnoho způsobů, jak se stát mámou. Někdy vám život…