Menu

Znáte 5 nejzajímavějších památek Chorvatska?

Chorvatsko je nádherná krajina s tyrkysově modrým mořem. Místní lidé jsou velmi pohostinní, místní kuchyně a víno patří mezi nejlepší na světě. Přinášíme vám přehled pěti nejzajímavějších památek, které se nevyplatí při návštěvě této země opomenout.

1. Dubrovník a jeho historické centrum

Město Dubrovník zná většina lidí z filmů či oblíbených seriálů. Toto jedinečné místo je velmi fascinující jak pro filmaře, tak pro turisty. Najdete zde desítky památek i příjemné taverny a kavárničky.

2. Červené a modré jezero

Na Makarské riviéře najdete nádherné pláže, průzračně čisté moře a také mnoho druhů ubytování. Kdykoliv vás přestane bavit válení se na pláži, můžete se vydat průzkum okolních přírodních krás. Nedaleko městečka Imotsky najdete modré a červené jezero. Modré jezero je propast, kterou obklopují skály do výšky až 200 metrů. Hraje všemi odstíny modré. Červené jezero připomíná svou barvou starou naftu, nicméně v kombinaci se žlutorudými skalisky je na něj úchvatná podívaná.

3. Pevnost Klis

V sedle mezi pohořími Kozjak a Mosor se rozpíná působivá pevnost Klis. Její součástí bylo také sídlo benátského správce providura, arzenál a katolický kostel. V průběhu let prošla pevnost mnoha bezpečnostními úpravami. Lze k ní dojet snadno vozem, který zanecháte na přilehlém parkovišti. Z hradeb budete mít nádherný výhled na město Split.

4. Primoštenské vinohrady

Milujete-li víno, pak je tato památka pro vás jako stvořená. Proslulé vinohrady se rozkládají jižním směrem od letoviska Primošten v lokalitě Bucavac. Pěstuje se zde nejchutnější a nejoblíbenější odrůda vína babić. Některé odrůdy vína se vám mohou zdát velmi silné.

5. Národní park Kornati

Při návštěvě Zadaru si nesmíte nechat ujít výlet do národního parku Kornati. Jednotlivé ostrůvky připomínají třtinové homole. Souostroví tvoří 89 vápencových ostrovů a ostrůvků. Pokud získáte od správců parku povolení k potápění, zažijete něco neuvěřitelného.

Zajímavosti

Matka zaznamenala na fotografii chování sestry k její nemocné dceři.…

Dítě je pro rodiče to nejvzácnější, co na světě mají. Není divu, když se o ně od malička starají a…
Zajímavosti

Toto vás zaručeně rozpláče. Syn vzal svého starého otce do…

Na světě se denně odehrává spousty příběhů, které jsou opravdu emocionální. Z nějakého plyne ponaučení, z jiných cenné informace a…
Cestování

Tipy, jak na prodloužený víkend s partnerem

Toužíte po klidném a romantickém prodlouženém víkendu s partnerem? Přinášíme vám pár tipů jak si vybrat wellness pobyt. Utečte (nejen)…
Cestování

Poradíme vám, jak se sbalit na leteckou dovolenou

Chystáte se na dovolenou? Je jedno, zda bude u Atlantiku nebo v Benátkách. Není nic, co by vás mělo před…
Česko

Jeden víkend v Praze vám stačí na její poznání ze…

Prahu, hlavní město naší republiky si nemůžete nezamilovat. Tato metropole je srdcem celé Evropy. Sjíždějí se zde lidé z mnoha…
Cestování

Víme, jak sehnat levné letenky

Pro někoho se zdá být nákup levných letenek alchymií. Chcete-li sehnat letenky za skutečně výhodnou cenu, je potřeba jim věnovat…