Lidová medicína si často díky zkušenostem dovede poradit s problémy, na které je moderní lékařství krátké. Jedním z takových problémů je tzv. nemoc neklidných nohou. Nemoc se vyznačuje nepříjemnými pocity v nohách při usínání. Projevuje se pocity tíhy, mravenčením či dokonce jako bolestivé křeče. Dokáže tak svými projevy pořádně potrápit. Přes velkou snahu však příčiny této nemoci moderní věda ještě neodhalila. Je tedy na místě obrátit se na moudrost našich babiček.
Každý desátý trpí nemocí neklidných nohou
Nedávná studie odhalila překvapivě častý výskyt této nemoci v populaci. Alespoň jedním ze symptomů trpí každý desátý účastník výzkumu. Nepříjemné pocity v nohou i jiných částech těla postiženým často nedovoluje správně usnout a způsobuje tak dlouhodobou únavu. Mravenčení či tlaky v nohou nás nutí neustále se pohybovat. Z počátku mírné příznaky ale mohou přerůst ve velký problém, který často končí i návštěvou lékaře. Tam se ale konkrétní odpovědi zpravidla nedočkáte.
Jak do toho zapadá kostka mýdla?
Ačkoliv zní tato metoda poněkud zvláštně, nezavrhujte ji hned po přečtení. Lidé bojující s touto nemocí dlouhé roky jsou často ochotni vyzkoušet jakýkoliv lék. Starší generace nám na nepříjemné pocity v končetinách při usínání doporučují vložit pod prostěradlo obyčejnou kostku mýdla. Podle těch, kteří léčbu mýdlem vyzkoušeli, ale tato metoda přináší až zázračné výsledky.
Snahy o vysvětlení působení mýdla na syndrom neklidných nohou zahrnují obvykle teorie o vzlínání hořčíku, kterého mýdlo zpravidla obsahuje mnoho. I když si přesným působením nemůžeme být jisti, pokud Vás neklidné nohy trápí rozhodně tento trik s mýdlem vyzkoušejte.