Zajímavá místa v Praze. Prolíná se zde turismus, bydlení i práce

Chcete pobývat v Praze? Poradíme vám, jak vhodně kombinovat pracovní povinnosti a turistické radosti. Stačí se ubytovat ve správné části města v blízkosti centra a s dobrou dopravní dostupností.

Florenc

Jednou z těchto částí, která podmínky splňuje, je Florenc. Jen kousek od autobusového nádraží se můžete ubytovat v hotelu. Na nádraží se sjíždí většina linek z ČR, ale i do zahraničí. Florenc se navíc nachází na unikátním pomezí rezidenčního Žižkova, kancelářského Karlína a turistických čtvrtí v jádru Prahy. Díky dobrému napojení na hromadnou dopravu je to jen kousek do centra.

Užít si můžete i nákupy a památky zároveň. V hotelu Jurys Inn jsou k dispozici konferenční místnosti, kde můžete pořád malou konferenci o pár lidech nebo velkou akci se stovkou hostů. Součástí je i hotelový bar. Z hotelu se lze vydat na nákupy do přilehlé ulice Na Poříčí, která u luxusního nákupního centra Palladium na náměstí Republiky navazuje na ikonickou nákupní ulici Na Příkopě. Tudy se dostanete až na Václavské náměstí poseté mnoha dalšími příležitostmi pro nákupy v centru města. Podívat se můžete do chrámu sv. Cyrila a Metoděje a mnoho dalších.

Po celé trase můžete navštívit celou řadu památek jako jsou Obecní dům, Prašná brána nebo pomník sv. Václava v horní části Václavského náměstí. Přes ulici můžete zavítat do Národního muzea.

V Praze máte stovky možností, kam vyrazit za zábavou, za památkami i za kulturou. Stejně tak si zde můžete naplánovat luxusní wellness pobyt. Nezapomeňte navštívit také Staroměstské náměstí, Pražský hrad či Staroměstskou radnici.

 

Doporučujeme