Menu

Vstáváte často okolo třetí hodiny ráno? Vaše tělo se vám snaží sdělit důležitou zprávu.

i
Martin Jelínek

Odborníci na spánek se téměř denně setkávají s pacienty, kteří si stěžují, že se téměř každou noc probouzejí ve 3 hodiny ráno. Nevyspalí pacienti se v průběhu let obraceli na profesionály s tolika stížnostmi, že si právem můžeme položit otázku: proč se proboha lidé budí uprostřed noci přesně ve 3 hodiny ráno? Sesbírali jsme za Vás důvody, které by za tím mohli být.

Proč se většina lidí probouzí z nejsladšího spánku přesně ve 3 hodiny ráno?

1. Toto je doba, kdy většina našich spánkových cyklů přechází z hlubokého spánku do lehčího spánku. Člověk se může za noc probudit až 5-6x, ale ve většině případů jsou tato mikroprobuzení tak nepatrná, že je ani nevnímáme. Nejhlubší část našeho spánkového cyklu se odehrává v první fázi našeho spánku, takže pokud usnete dejme tomu ve 23 hodin, je pravděpodobné, že posun přijde ve 3 hodiny ráno.

2. 3 hodiny v noci mají také duchovní význam . Období mezi 3. a 4. hodinou ranní, označované také jako hodina čarodějnic, je časový interval, kdy může tvor vstoupit do své nejpřirozenější existence. V tomto případě je hluk kolem nás nejmenší, nepracuje kolem nás žádné elektronické zařízení a naše vlastní vibrace se tak mohou mnohem snadněji dostat do kontaktu s duchovním světem.

V tomto období je naše tělo nejvíce uvolněné

protože na něj nepůsobí žádné vnější vlivy a díky tomu je i naše mysl mnohem vnímavější. Podle spiritualismu je to tehdy, když se nás vyšší bytosti snaží kontaktovat, aby nám předaly zprávy.

3. Náš životní styl také velmi ovlivňuje náš spánek! Jisté je, že každý alespoň jednou slyšel řeči o účincích kofeinu a alkoholu. A skutečně, tyto dvě látky mají obrovský vliv na naše tělo. Problémy přitom může způsobit i nedostatečný příjem vody, protože dehydratace může způsobit noční probuzení. Jo, a to jsme ještě nemluvili o cukru ! Vědecké výsledky potvrzují, že ti, kteří mají ve své stravě vysoký obsah cukru, spí mnohem povrchněji a neklidněji, než je průměr. Příjem cukru ve večerních hodinách více stimuluje mozek, takže místo zklidnění pouze zrychlí mysl.

4. Naše podvědomí si také může vytvořit spojení s vstáváním ve 3 ráno. Náš mozek je schopen obrovských asociací. Stačí se probudit ve 3 hodiny jednou nebo dvakrát, aby se to prostřednictvím asociačních procesů našeho mozku začlenilo do vzorce našeho spánkového cyklu. 5. Který náš orgán je spojen se 3. hodinou ranní? Podle tradičních čínských tělesných hodin jsou například játra spojena s obdobím mezi 1. a 3. hodinou noci. Věří se, že představují nevyřešenou frustraci v našich myslích. Mezi 3-5 je čas plic, který je spojen se smutkem a truchlením.

6. Starý dobrý stres a úzkost! Tělesný stresový hormon, kortizol, je zodpovědný za zvládnutí situací typu útok či útěk. Obzvláště jsme zaplaveni kortizolem, když jsme hodně naštvaní a naše tělo potřebuje extra energii. Ale i po vyřešení problému tento hormon zanechává dopad a může tak napáchat škody i na našem spánkovém cyklu.

Přirozená hladina kortizolu v těle se mírně zvyšuje mezi 2-3 v noci, takže pokud jsme byli ve stresu ve dne, minimální hladina snadněji dosáhne prahu stimulace a tělo se probudí.

Jak se ale nejsnáze a nejrychleji vrátíme ke spánku?

Pokud se v noci probudíte, neznamená to, že špatně spíte nebo trpíte nespavostí. Probuzení samo o sobě není problém, ten nastává, pokud nedokážete znovu usnout. To nejlepší, co můžete pro věc udělat, je pokusit se uvědomovat si některé věci. A přesně to, co cítíte právě teď po probuzení, a pokusit se to nechat plynout, abyste se zase mohli uvolnit.

Zdroj: Twice.hu
i
Zajímavosti

Osamělý muž ležel v nemocniční posteli čekajíc na smrt se…

Dnešní příběh nám přináší dojemný příběh o vážně nemocném muži, jehož život visel na vlásku. Jeho jediným přáním bylo naposledy…
i
Česko

Dívka, kterou jsme znali z reklamy na Kofolu, nyní září…

Vánoce jsou obdobím, kdy se tradice a symboly stávají významnou součástí našich životů. V České republice se jedním z těchto…
i
Svět

Osm hodin čekání na pomoc strávil 85letý muž ležící na…

Sousedé osmdesátipětiletého muže mu postavili dočasný kryt, aby ho ochránili před prudkým deštěm. Důchodce, který byl v terminálním stadiu rakoviny,…
i
Co se děje

Matka chtěla opustit svého syna s Downovým syndromem, ale otec…

Pokud bychom měli hledat opravdový hrdinu, není třeba chodit daleko. Setkali jsme se s mužem, jehož životní volba zanechala trvalý…
i
Co se děje

Kritikové tvrdí, že těhotná žena s dvojčaty si vzala muže…

Jistě jste slyšeli o neuvěřitelných příbězích odvahy a vůle, které dokáží překonat nepředstavitelné překážky. Austin Jones, nyní šestadvacetiletý muž, je…
i
Co dělat

Nejvyšší žijící skot na světě s impozantní výškou 1,87 metru…

Tommy, hnědý švýcarský valach, má nepochybně něco, čím zapůsobí na každého, kdo se s ním setká. Se svou impozantní výškou…