Menu

Vstáváte často okolo třetí hodiny ráno? Vaše tělo se vám snaží sdělit důležitou zprávu.

iZdroj: unsplash.com
Martin Jelínek

Odborníci na spánek se téměř denně setkávají s pacienty, kteří si stěžují, že se téměř každou noc probouzejí ve 3 hodiny ráno. Nevyspalí pacienti se v průběhu let obraceli na profesionály s tolika stížnostmi, že si právem můžeme položit otázku: proč se proboha lidé budí uprostřed noci přesně ve 3 hodiny ráno? Sesbírali jsme za Vás důvody, které by za tím mohli být.

Proč se většina lidí probouzí z nejsladšího spánku přesně ve 3 hodiny ráno?

1. Toto je doba, kdy většina našich spánkových cyklů přechází z hlubokého spánku do lehčího spánku. Člověk se může za noc probudit až 5-6x, ale ve většině případů jsou tato mikroprobuzení tak nepatrná, že je ani nevnímáme. Nejhlubší část našeho spánkového cyklu se odehrává v první fázi našeho spánku, takže pokud usnete dejme tomu ve 23 hodin, je pravděpodobné, že posun přijde ve 3 hodiny ráno.

2. 3 hodiny v noci mají také duchovní význam . Období mezi 3. a 4. hodinou ranní, označované také jako hodina čarodějnic, je časový interval, kdy může tvor vstoupit do své nejpřirozenější existence. V tomto případě je hluk kolem nás nejmenší, nepracuje kolem nás žádné elektronické zařízení a naše vlastní vibrace se tak mohou mnohem snadněji dostat do kontaktu s duchovním světem.

V tomto období je naše tělo nejvíce uvolněné

protože na něj nepůsobí žádné vnější vlivy a díky tomu je i naše mysl mnohem vnímavější. Podle spiritualismu je to tehdy, když se nás vyšší bytosti snaží kontaktovat, aby nám předaly zprávy.

3. Náš životní styl také velmi ovlivňuje náš spánek! Jisté je, že každý alespoň jednou slyšel řeči o účincích kofeinu a alkoholu. A skutečně, tyto dvě látky mají obrovský vliv na naše tělo. Problémy přitom může způsobit i nedostatečný příjem vody, protože dehydratace může způsobit noční probuzení. Jo, a to jsme ještě nemluvili o cukru ! Vědecké výsledky potvrzují, že ti, kteří mají ve své stravě vysoký obsah cukru, spí mnohem povrchněji a neklidněji, než je průměr. Příjem cukru ve večerních hodinách více stimuluje mozek, takže místo zklidnění pouze zrychlí mysl.

4. Naše podvědomí si také může vytvořit spojení s vstáváním ve 3 ráno. Náš mozek je schopen obrovských asociací. Stačí se probudit ve 3 hodiny jednou nebo dvakrát, aby se to prostřednictvím asociačních procesů našeho mozku začlenilo do vzorce našeho spánkového cyklu. 5. Který náš orgán je spojen se 3. hodinou ranní? Podle tradičních čínských tělesných hodin jsou například játra spojena s obdobím mezi 1. a 3. hodinou noci. Věří se, že představují nevyřešenou frustraci v našich myslích. Mezi 3-5 je čas plic, který je spojen se smutkem a truchlením.

6. Starý dobrý stres a úzkost! Tělesný stresový hormon, kortizol, je zodpovědný za zvládnutí situací typu útok či útěk. Obzvláště jsme zaplaveni kortizolem, když jsme hodně naštvaní a naše tělo potřebuje extra energii. Ale i po vyřešení problému tento hormon zanechává dopad a může tak napáchat škody i na našem spánkovém cyklu.

Přirozená hladina kortizolu v těle se mírně zvyšuje mezi 2-3 v noci, takže pokud jsme byli ve stresu ve dne, minimální hladina snadněji dosáhne prahu stimulace a tělo se probudí.

Jak se ale nejsnáze a nejrychleji vrátíme ke spánku?

Pokud se v noci probudíte, neznamená to, že špatně spíte nebo trpíte nespavostí. Probuzení samo o sobě není problém, ten nastává, pokud nedokážete znovu usnout. To nejlepší, co můžete pro věc udělat, je pokusit se uvědomovat si některé věci. A přesně to, co cítíte právě teď po probuzení, a pokusit se to nechat plynout, abyste se zase mohli uvolnit.

Zdroj: Twice.hu
iZdroj: pixabay.com
Zajímavosti

Učitel nechává ve třídě prázdnou židli, aby dal dětem důležitou…

Děti prožívají všechno  více než dospělí. A dokáží si některé věci pamatovat až do dospělosti. Právě to se stalo Danu…
iZdroj: www.pexels.com
Svět

Právě dorazila smutná zpráva: Richard Gere na rodinné dovolené nečekaně…

Slavná filmová hvězda Richard Gere byl během své dovolené v Mexiku náhle přijat do nemocnice. Důvodem hospitalizace byl silný kašel,…
iZdroj: www.pexels.com
Zajímavosti

Ve věku 83 let odešla hudební legenda: Královna Rock’n’Rollu Tina…

Tina Turner, americko-švýcarská zpěvačka, která se proslavila svým unikátním chraplavým hlasem, zemřela ve středu ve věku 83 let po dlouhé…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Kontroverzní odhalení: Hans Sigl z Doktora z hor přiznává šokující…

Legendární televizní seriál "Doktor z hor", který se vysílal v 90. letech, zaujal diváky svými příběhy o lékaři pracujícím v…
iZdroj: www.pexels.com
Česko

Tabu nebo odvaha? Žena odmítla domov pro seniory a přinesla…

Adoptování dětí a pěstounská péče jsou běžné způsoby, jak lidé rozšíří svou rodinu. Avšak překvapivě se málokoho napadne, že i…
iZdroj: pixabay.com
Česko

Skandální pravda o dětských soutěžích krásy: Jsou tyto soutěže nevinnou…

V USA jsou soutěže krásy pro děti extrémně populární. Existuje mnoho dětských hvězd, jako je šestiletá Kynlee Heiman, která je…