Menu

Víte, kde se natáčely Hry o trůny?

iZdroj: unsplash.com
Petra Jelenová

Seriál i knihu Hry o trůny zbožňují fanoušci po celém světě. Příběhy plné intrik, vášně, lítých bojů, ale i krásných žen a mužů v kombinaci s nádhernými lokacemi ve vás zanechají nesmazatelnou vzpomínku. Přinášíme vám přehled míst, kde se seriál natáčel.

Královo přístaviště v Dubrovníku

Historický Dubrovník jste mohli poznat ve scénách z Králova přístaviště. Jeho krásu jste mohli obdivovat i v případě bohatého města na východě Essosu – Quarth. Toto město se objevovalo ve Hrách o trůny velmi často, což mu přineslo popularitu a míří sem stále více turistů.

Nejčastěji se natáčelo ve starém přístavu a okolních hradbách, které se staly základem Rudé bašty, tedy královského paláce se železným trůnem z tisíce mečů. Věž Miineta, která zde byla pojmenována jako Dům Nesmrtelných či schodiště, po kterém scházela zahanbená a nahá Cersei vás jistě taky zaujaly.

Bitva u Černovod proběhla vedle Lovrijenace

Zcela jistě jste nezapoměli na scénu v níž se Stannis Baratheon pokusil zaútočit na Královo přístaviště a sesadit díky tomu Joffreyho z trůnu. Tato bitva u Černovod se ve skutečnosti natáčela vedle pevnosti Lovrijenac, které je mezi místními přezdíváno dubrovnický Gibraltar.

Draci se ukrývali v Diokleciánově paláci

Draci krásné Daenerys byli trénování a následně drženi po vražedném řádění v Diokleciánově paláci. Tato jedinečná památka UNESCO má více než 1700 let. Nachází se ve Splitu a je veřejnosti přístupný.

Jakmile prozkoumáte tento palác, můžete se vydat severním směrem k pevnosti Klis. Ten se v seriálu proměnil v Mereen, kde Daenerys svrhla otrokáře.

Svobodné město Braavos hledejte v Šibeniku

Braavos – nejsevernější ze Svobodných měst Essosu se natáčelo v nádherném Šibeniku. Řada scén se odehrála v okolí katedrály sv. Jakuba.

iZdroj: pixabay.com
Zajímavosti

Učitel nechává ve třídě prázdnou židli, aby dal dětem důležitou…

Děti prožívají všechno  více než dospělí. A dokáží si některé věci pamatovat až do dospělosti. Právě to se stalo Danu…
iZdroj: www.pexels.com
Svět

Právě dorazila smutná zpráva: Richard Gere na rodinné dovolené nečekaně…

Slavná filmová hvězda Richard Gere byl během své dovolené v Mexiku náhle přijat do nemocnice. Důvodem hospitalizace byl silný kašel,…
iZdroj: www.pexels.com
Zajímavosti

Ve věku 83 let odešla hudební legenda: Královna Rock’n’Rollu Tina…

Tina Turner, americko-švýcarská zpěvačka, která se proslavila svým unikátním chraplavým hlasem, zemřela ve středu ve věku 83 let po dlouhé…
iZdroj: pixabay.com
Česko

Neuvěřitelné tajemství odhaleno: Čokoláda, která skrývá překvapení – Rozbuší se…

Diskuse o zařazování hmyzu do potravin se stává stále aktuálnější. Ačkoli tento krok splňuje požadavky Evropské unie, má své příznivce…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Zastavte ničení vaší zahrady pomocí popela! Mšice mají váš oblíbený…

Příprava vlastního ekologického postřiku na mšice je účinným způsobem, jak se zbavit těchto škůdců v zahradě bez použití chemických přípravků.…
iZdroj: unsplash.com
Co se děje

Vyhrála v loterii miliony, ale nenašla lásku: Co se stalo…

Jane Park, 23letá Britka, vyhrála v loterii před několika lety více než 1,3 milionu dolarů. Přestože se to může zdát…