Víte, kde se natáčely Hry o trůny?

Seriál i knihu Hry o trůny zbožňují fanoušci po celém světě. Příběhy plné intrik, vášně, lítých bojů, ale i krásných žen a mužů v kombinaci s nádhernými lokacemi ve vás zanechají nesmazatelnou vzpomínku. Přinášíme vám přehled míst, kde se seriál natáčel.

Královo přístaviště v Dubrovníku

Historický Dubrovník jste mohli poznat ve scénách z Králova přístaviště. Jeho krásu jste mohli obdivovat i v případě bohatého města na východě Essosu – Quarth. Toto město se objevovalo ve Hrách o trůny velmi často, což mu přineslo popularitu a míří sem stále více turistů.

Nejčastěji se natáčelo ve starém přístavu a okolních hradbách, které se staly základem Rudé bašty, tedy královského paláce se železným trůnem z tisíce mečů. Věž Miineta, která zde byla pojmenována jako Dům Nesmrtelných či schodiště, po kterém scházela zahanbená a nahá Cersei vás jistě taky zaujaly.

Bitva u Černovod proběhla vedle Lovrijenace

Zcela jistě jste nezapoměli na scénu v níž se Stannis Baratheon pokusil zaútočit na Královo přístaviště a sesadit díky tomu Joffreyho z trůnu. Tato bitva u Černovod se ve skutečnosti natáčela vedle pevnosti Lovrijenac, které je mezi místními přezdíváno dubrovnický Gibraltar.

Draci se ukrývali v Diokleciánově paláci

Draci krásné Daenerys byli trénování a následně drženi po vražedném řádění v Diokleciánově paláci. Tato jedinečná památka UNESCO má více než 1700 let. Nachází se ve Splitu a je veřejnosti přístupný.

Jakmile prozkoumáte tento palác, můžete se vydat severním směrem k pevnosti Klis. Ten se v seriálu proměnil v Mereen, kde Daenerys svrhla otrokáře.

Svobodné město Braavos hledejte v Šibeniku

Braavos – nejsevernější ze Svobodných měst Essosu se natáčelo v nádherném Šibeniku. Řada scén se odehrála v okolí katedrály sv. Jakuba.

Doporučujeme