Menu

Víte, kde se natáčely Hry o trůny?

Seriál i knihu Hry o trůny zbožňují fanoušci po celém světě. Příběhy plné intrik, vášně, lítých bojů, ale i krásných žen a mužů v kombinaci s nádhernými lokacemi ve vás zanechají nesmazatelnou vzpomínku. Přinášíme vám přehled míst, kde se seriál natáčel.

Královo přístaviště v Dubrovníku

Historický Dubrovník jste mohli poznat ve scénách z Králova přístaviště. Jeho krásu jste mohli obdivovat i v případě bohatého města na východě Essosu – Quarth. Toto město se objevovalo ve Hrách o trůny velmi často, což mu přineslo popularitu a míří sem stále více turistů.

Nejčastěji se natáčelo ve starém přístavu a okolních hradbách, které se staly základem Rudé bašty, tedy královského paláce se železným trůnem z tisíce mečů. Věž Miineta, která zde byla pojmenována jako Dům Nesmrtelných či schodiště, po kterém scházela zahanbená a nahá Cersei vás jistě taky zaujaly.

Bitva u Černovod proběhla vedle Lovrijenace

Zcela jistě jste nezapoměli na scénu v níž se Stannis Baratheon pokusil zaútočit na Královo přístaviště a sesadit díky tomu Joffreyho z trůnu. Tato bitva u Černovod se ve skutečnosti natáčela vedle pevnosti Lovrijenac, které je mezi místními přezdíváno dubrovnický Gibraltar.

Draci se ukrývali v Diokleciánově paláci

Draci krásné Daenerys byli trénování a následně drženi po vražedném řádění v Diokleciánově paláci. Tato jedinečná památka UNESCO má více než 1700 let. Nachází se ve Splitu a je veřejnosti přístupný.

Jakmile prozkoumáte tento palác, můžete se vydat severním směrem k pevnosti Klis. Ten se v seriálu proměnil v Mereen, kde Daenerys svrhla otrokáře.

Svobodné město Braavos hledejte v Šibeniku

Braavos – nejsevernější ze Svobodných měst Essosu se natáčelo v nádherném Šibeniku. Řada scén se odehrála v okolí katedrály sv. Jakuba.

Zajímavosti

Matka zaznamenala na fotografii chování sestry k její nemocné dceři.…

Dítě je pro rodiče to nejvzácnější, co na světě mají. Není divu, když se o ně od malička starají a…
Zajímavosti

Toto vás zaručeně rozpláče. Syn vzal svého starého otce do…

Na světě se denně odehrává spousty příběhů, které jsou opravdu emocionální. Z nějakého plyne ponaučení, z jiných cenné informace a…
Cestování

Tipy, jak na prodloužený víkend s partnerem

Toužíte po klidném a romantickém prodlouženém víkendu s partnerem? Přinášíme vám pár tipů jak si vybrat wellness pobyt. Utečte (nejen)…
Cestování

Poradíme vám, jak se sbalit na leteckou dovolenou

Chystáte se na dovolenou? Je jedno, zda bude u Atlantiku nebo v Benátkách. Není nic, co by vás mělo před…
Česko

Jeden víkend v Praze vám stačí na její poznání ze…

Prahu, hlavní město naší republiky si nemůžete nezamilovat. Tato metropole je srdcem celé Evropy. Sjíždějí se zde lidé z mnoha…
Cestování

Víme, jak sehnat levné letenky

Pro někoho se zdá být nákup levných letenek alchymií. Chcete-li sehnat letenky za skutečně výhodnou cenu, je potřeba jim věnovat…