Víme, na co se připravit při cestě do Indie - SvětŽivě.cz

Víme, na co se připravit při cestě do Indie

Petra Jelenová

Druhou nejlidnatější zemi světa každý rok navštěvují tisíce cestovatelů. Indie je pestrobarevná, s vyhlášenou kuchyní. Mnohdy se však zdá, že v této zemi nefungují žádná pravidla, přesto je vhodné dodržet alespoň pár základních.

Dvě tváře Indie

Indie má dvě tváře. Na jednu stranu je špinavá, páchnoucí, chudá a hlučná, na druhou stranu je barevná, chutná a zážitková. Jeden Indii nesnáší, druhý ji miluje. Nic mezitím snad ani neexistuje. Indové střední vrstvy hovoří špatnou angličtinou, které občas není rozumět.

V Indii spousta věcí nefunguje, buďte však na Indy vždy milí a usmívejte se na ně, stejně jako oni na vás. Cesta vlakem je zajímavou socialistickou sondou, čas můžete využít k povídání si s místními. V Indii je nutné respektovat místní náboženství. V chrámech a na některých místech je třeba být vhodně oblečený. To znamená dlouhé kalhoty, sukni a zahalená ramena. Před vstupem do chrámu se turisté musí zouvat, proto je vhodné mít v kapse starší ponožky. Podlaha bývá hodně rozpálená.

Mějte v kapse pár drobných pro svaté muže, kteří se nazývají Sáhuové a žijí z almužny. Na žádosti o almužnu si budete muset v Indii zvykat všude. S obchodníky vždy vyjednávejte. Cena lze srazit až na polovinu. Vyplatí se také obrnit se trpělivostí. Na otázku v kolik pojede vlak vám Ind odpoví, že už jede. Neví však, zda přijede za minutu, dvě hodiny nebo druhý den. Tuto větu umí opakovat i několik hodin v kuse.

V dopravě platí, že zde auta mají přednost. Při přecházení se nejdříve otočte doprava. Krávy jsou posvátné, mohou si dělat co chtějí, proto na ně pozor. Krávy se mohou procházet po obchodním centru nebo sedět uprostřed silnice.

 

zdroj: www.eastmojo.com