Víme, jak sehnat levné letenky

Pro někoho se zdá být nákup levných letenek alchymií. Chcete-li sehnat letenky za skutečně výhodnou cenu, je potřeba jim věnovat při nákupu spoustu času a úsilí. Přinášíme vám návod, jak sehnat levné letenky.

Využijte srovnávač cen letenek

Abyste byli úspěšní, je třeba si detailně zmapovat celou nabídku. S tím vám pomohou nejrůznější vyhledávače letenek, například kiwi.com. Stačí pouze zadat datum, místo odletu a vaší destinaci. O zbytek práce se postará Kiwi. Tento vyhledávač ve svém vyhledávání zohledňuje i ostatní blízká letiště a související termíny, takže vám automaticky doporučí výhodnější nabídky. Využít můžete také azair.cz nebo Google lety.

Nenechte si ujít akce leteckých společností

Akční nabídky leteckých společností vám umožní koupit si letenku za nejnižší možnou cenu. Zájem o tyto letenky je velký a za pár hodin bývají zcela vyprodány. Sledujte webové stránky nebo sociální sítě leteckých společností. Některé letecké společnosti sledují váš pohyb na jejich stránkách a uměle navyšují cenu. Vymažte si proto před nákupem cookies z prohlížeče, ve kterém je zaznamenán váš pohyb.

Nejlevnější letenky pořídíte mimo svátky a prázdniny

Než se pustíte do samotného hledání letenky, je vhodné dopředu znát přibližný termín letu. Pokud nutně potřebujete letět o prázdninách, o Vánocích nebo Velikonocích, pak si za letenku připlatíte. Konečná částka může být oproti všedním dnům vyšší až o 100%. Zjistěte si také, kdy jsou v cílové destinaci státní svátky. I ty vám mohou letenku prodražit.

Krok za krokem, jak nakoupit letenku za nejnižší cenu:

  1. Zjistěte si, jaké aerolinky létají do vaší destinace
  2. Otevřete si webové stránky všech daných aerolinek a zadejte termín cesty + vaší destinaci nebo využijte porovnávač letenek.
  3. Porovnejte ceny. Porovnávejte také v dalších termínech, abyste získali přehled o ceně.
  4. Rezervujte letenku nejlépe v časovém předstihu 1-3 měsíce do odletu.

Odhadnout správnou dobu nákupu letenky není vůbec snadné. Obecně platí, že při cestách po Evropě je ideální doba k nákupu v rozmezí 1 až 2 měsíců před odletem. Pokud budeme cestovat mimo Evropu, tak zde se optimální čas posouvá na 2 až 3 měsíce do odletu.

 

Doporučujeme