Menu

Toužíte po jedinečných gastronomických zážitcích? Pak se vypravte do Porta

iZdroj: unsplash.com

Krásné památky, chutné jídlo a pití najdete nejen ve Francii a Itálii. Vypravit se můžete i do portugalského Porta. Toto nejkrásnější město Portugalska vás rozhodně uchvátí. Poradíme vám, kde se v Porta najíst chutně a levně.

Kam na snídani

V Portugalsku berou snídani jako základ dne skutečně svědomitě. Porto vám poskytne pestrý výběr míst, kde se můžete chutně nasnídat. Zkuste navštívit Confeitaria Império v blízkosti zastávky metra Bolhão. Nenechte si ujít “café com leite” (kávu s mlékem) a vyhlášenou pochoutku “pastel de nata”. Je to košíček z listového těsta plnění hmotou, která chutná jako puding.

Kam na oběd

V Portugalsku se do restaurací můžete podívat prakticky na každém rohu. Většina z nich je situována na břehu řeky Duoro. Jakmile vstoupíte do restaurace v Porto, je téměř povinností ochutnat vyhlášenou francesinhu. Vyzkoušet můžete i řadu alternativních restaurací v zapadlejších uličkách města. Například vegetariánskou restauraci Casa da Horta v ulici R. de São Francisco. Objednat si zde můžete pokrmy formou menu složeného z nápoje dle vlastního výběru, drobného předkrmu, polévky a hlavního chodu. Restaurace interiérem evokuje pocit, že jste doma. Panuje zde navíc velmi přátelská atmosféra.

Dopřejte si chutnou kávu

Porto neprojdete bez toho, abyste si nedopřáli lahodnou kávu. Nevynechejte kavárnu Miss Pavlova, kterou najdete v ulici Rua do Almada. Je ukryta v útrobách obchodu s kreativními předměty. Objevíte ji spíše náhodou, pokud o ní nevíte předem.

Portské víno

Portské víno je velmi oblíbené a tak ho musíte ochutnat i vy. Podává se v každé restauraci. Nejlepší je ale spojit ochutnávku vína rovnou s prohlídkou historických sklepů situovaných v obci Vila Nova de Gaia na jižním břehu řeky Douro. Po řece se sudy s vínem dříve svážely.

Levná doprava i ubytování

Porto je destinací, kam létají i nízkonákladové aerolinie z Prahy, Berlína či Frankfurtu. Klasické lety z Prahy jsou mírně dražší, nicméně čím dříve letenku koupíte, tím je to výhodnější. Ubytování seženete v celé řadě penzionů. V chladnějších měsících si přibalte na spaní teplejší oblečení. Některé pokoje nejsou vybaveny topením.

 

iZdroj: unsplash.com
Zajímavosti

Žena ležící na smrtelné posteli se po 25 letech loučí…

  Je vždy těžké se rozloučit s někým, koho máme rádi, bez ohledu na to, zda se jedná o přítele,…
iZdroj: unsplash.com
Svět

Tento učitel udělal něco neuvěřitelného pro svého studenta s autismem.…

Lidé, kteří znají někoho s autismem, vědí, že diagnóza může být složitá a postižená osoba se může snadno dostat do…
iZdroj: unsplash.com
Zajímavosti

Video: Natáčejí mladou maminku, která porodila pět dětí. Takto zvládne…

Většina rodičů si to neumí představit. Stačí jim jedno dvě děti a jak se říká, je hotovo. Maminka, kterou vám…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Někteří lidé budou odcházet do důchodu dříve a někteří později.…

V poslední době je téma penzí opět vyhrocené. A tentokrát se ukázalo, že jde opravdu do tuhého a že je…
iZdroj: www.ifunny.eu
Zajímavosti

Otec vede děti na vodítku. Nahrávka vyvolala mezi uživateli internetu…

Jedenatřicetiletý otec z Kentucky byl zaplaven nenávistí poté, co zveřejnil video, jak na vodítku svých pěti dětí. Na internetu se…
iZdroj: unsplash.com
Zajímavosti

Pokud si všimnete podobného háčku na toaletách nebo v šatně,…

Maličké a neškodné háčky, co by se asi tak mohlo stát. A proč by měl člověk zavolat policii v moment,…