Menu

Toužíte po jedinečných gastronomických zážitcích? Pak se vypravte do Porta

Krásné památky, chutné jídlo a pití najdete nejen ve Francii a Itálii. Vypravit se můžete i do portugalského Porta. Toto nejkrásnější město Portugalska vás rozhodně uchvátí. Poradíme vám, kde se v Porta najíst chutně a levně.

Kam na snídani

V Portugalsku berou snídani jako základ dne skutečně svědomitě. Porto vám poskytne pestrý výběr míst, kde se můžete chutně nasnídat. Zkuste navštívit Confeitaria Império v blízkosti zastávky metra Bolhão. Nenechte si ujít “café com leite” (kávu s mlékem) a vyhlášenou pochoutku “pastel de nata”. Je to košíček z listového těsta plnění hmotou, která chutná jako puding.

Kam na oběd

V Portugalsku se do restaurací můžete podívat prakticky na každém rohu. Většina z nich je situována na břehu řeky Duoro. Jakmile vstoupíte do restaurace v Porto, je téměř povinností ochutnat vyhlášenou francesinhu. Vyzkoušet můžete i řadu alternativních restaurací v zapadlejších uličkách města. Například vegetariánskou restauraci Casa da Horta v ulici R. de São Francisco. Objednat si zde můžete pokrmy formou menu složeného z nápoje dle vlastního výběru, drobného předkrmu, polévky a hlavního chodu. Restaurace interiérem evokuje pocit, že jste doma. Panuje zde navíc velmi přátelská atmosféra.

Dopřejte si chutnou kávu

Porto neprojdete bez toho, abyste si nedopřáli lahodnou kávu. Nevynechejte kavárnu Miss Pavlova, kterou najdete v ulici Rua do Almada. Je ukryta v útrobách obchodu s kreativními předměty. Objevíte ji spíše náhodou, pokud o ní nevíte předem.

Portské víno

Portské víno je velmi oblíbené a tak ho musíte ochutnat i vy. Podává se v každé restauraci. Nejlepší je ale spojit ochutnávku vína rovnou s prohlídkou historických sklepů situovaných v obci Vila Nova de Gaia na jižním břehu řeky Douro. Po řece se sudy s vínem dříve svážely.

Levná doprava i ubytování

Porto je destinací, kam létají i nízkonákladové aerolinie z Prahy, Berlína či Frankfurtu. Klasické lety z Prahy jsou mírně dražší, nicméně čím dříve letenku koupíte, tím je to výhodnější. Ubytování seženete v celé řadě penzionů. V chladnějších měsících si přibalte na spaní teplejší oblečení. Některé pokoje nejsou vybaveny topením.

 

Děti

Babička se stala virální pro svůj žebříček divokých vnoučat, rozděluje…

Prarodiče jsou poklad. Příběhy o prarodičích milujeme, zvlášť když jsou tak drzí jako tahle babička. Místo toho, aby tajila svá…
Co dělat

Mnoho z nás dělá zásadní chybu. Co musíte vědět, než…

Párky jsou již mnoho let součástí naší typické stravy. Přesto že jsou velmi oblíbené se netěší dobré pověsti. Za nezdravé…
Co dělat

Vstáváte často okolo třetí hodiny ráno? Vaše tělo se vám…

Odborníci na spánek se téměř denně setkávají s pacienty, kteří si stěžují, že se téměř každou noc probouzejí ve 3…
Co dělat

Podle lékařského odborníka byste za žádných okolností neměli dávat pusu…

Jsou pejskaři, pro které je líbačka se psem na denním pořádku, a vůbec jim nevadí, že je jejich pes olizuje.…
Co dělat

Každý den pálím v bytě bobkový list, má to úžasné…

Pokud máte za sebou stresující, únavný, vyčerpávající den a máte pocit, že na nic nemáte sílu, vyzkoušejte následující recept na…
Děti

Umělá sladidla mohou dětem poškodit dlouhodobou paměť!

Nízkokalorické náhražky cukru měly být bezpečnou náhradou za cukr. Po letech se ale ukazuje, že možná škodí více než cukr…