Menu

Toužíte po jedinečných gastronomických zážitcích? Pak se vypravte do Porta

Krásné památky, chutné jídlo a pití najdete nejen ve Francii a Itálii. Vypravit se můžete i do portugalského Porta. Toto nejkrásnější město Portugalska vás rozhodně uchvátí. Poradíme vám, kde se v Porta najíst chutně a levně.

Kam na snídani

V Portugalsku berou snídani jako základ dne skutečně svědomitě. Porto vám poskytne pestrý výběr míst, kde se můžete chutně nasnídat. Zkuste navštívit Confeitaria Império v blízkosti zastávky metra Bolhão. Nenechte si ujít “café com leite” (kávu s mlékem) a vyhlášenou pochoutku “pastel de nata”. Je to košíček z listového těsta plnění hmotou, která chutná jako puding.

Kam na oběd

V Portugalsku se do restaurací můžete podívat prakticky na každém rohu. Většina z nich je situována na břehu řeky Duoro. Jakmile vstoupíte do restaurace v Porto, je téměř povinností ochutnat vyhlášenou francesinhu. Vyzkoušet můžete i řadu alternativních restaurací v zapadlejších uličkách města. Například vegetariánskou restauraci Casa da Horta v ulici R. de São Francisco. Objednat si zde můžete pokrmy formou menu složeného z nápoje dle vlastního výběru, drobného předkrmu, polévky a hlavního chodu. Restaurace interiérem evokuje pocit, že jste doma. Panuje zde navíc velmi přátelská atmosféra.

Dopřejte si chutnou kávu

Porto neprojdete bez toho, abyste si nedopřáli lahodnou kávu. Nevynechejte kavárnu Miss Pavlova, kterou najdete v ulici Rua do Almada. Je ukryta v útrobách obchodu s kreativními předměty. Objevíte ji spíše náhodou, pokud o ní nevíte předem.

Portské víno

Portské víno je velmi oblíbené a tak ho musíte ochutnat i vy. Podává se v každé restauraci. Nejlepší je ale spojit ochutnávku vína rovnou s prohlídkou historických sklepů situovaných v obci Vila Nova de Gaia na jižním břehu řeky Douro. Po řece se sudy s vínem dříve svážely.

Levná doprava i ubytování

Porto je destinací, kam létají i nízkonákladové aerolinie z Prahy, Berlína či Frankfurtu. Klasické lety z Prahy jsou mírně dražší, nicméně čím dříve letenku koupíte, tím je to výhodnější. Ubytování seženete v celé řadě penzionů. V chladnějších měsících si přibalte na spaní teplejší oblečení. Některé pokoje nejsou vybaveny topením.

 

Zajímavosti

Matka zaznamenala na fotografii chování sestry k její nemocné dceři.…

Dítě je pro rodiče to nejvzácnější, co na světě mají. Není divu, když se o ně od malička starají a…
Zajímavosti

Toto vás zaručeně rozpláče. Syn vzal svého starého otce do…

Na světě se denně odehrává spousty příběhů, které jsou opravdu emocionální. Z nějakého plyne ponaučení, z jiných cenné informace a…
Cestování

Tipy, jak na prodloužený víkend s partnerem

Toužíte po klidném a romantickém prodlouženém víkendu s partnerem? Přinášíme vám pár tipů jak si vybrat wellness pobyt. Utečte (nejen)…
Cestování

Poradíme vám, jak se sbalit na leteckou dovolenou

Chystáte se na dovolenou? Je jedno, zda bude u Atlantiku nebo v Benátkách. Není nic, co by vás mělo před…
Česko

Jeden víkend v Praze vám stačí na její poznání ze…

Prahu, hlavní město naší republiky si nemůžete nezamilovat. Tato metropole je srdcem celé Evropy. Sjíždějí se zde lidé z mnoha…
Cestování

Víme, jak sehnat levné letenky

Pro někoho se zdá být nákup levných letenek alchymií. Chcete-li sehnat letenky za skutečně výhodnou cenu, je potřeba jim věnovat…