Menu

Toto vás zaručeně rozpláče. Syn vzal svého starého otce do restaurace na večeři. Všichni okolo se začali stydět za své chování.

i
admin

Na světě se denně odehrává spousty příběhů, které jsou opravdu emocionální. Z nějakého plyne ponaučení, z jiných cenné informace a jiné jsou opravdu k zamyšlení. Je obecně známé, že každý se něčím liší od ostatních. Ale kdy opravdu odhalí lidé svou pravou tvář? Toto se stává až ve chvíli, kdy se člověk střetává s lidmi, kteří jsou odlišní, než oni sami nebo jsou vystaveni psychickému nátlaku.

Tento příběh, se kterým vás dnes seznámíme, se odehrává v jedné luxusní restauraci, kam svého starého otce pozval jeho mladý syn za účelem společné večeře. V našem příběhu byl tatínek bohužel v trapné situaci takřka po pár vteřinách po přinesení jídla. Starý pán se totiž ihned ušpinil a kousky jídla mu začali padat do klína a na stůl.
Tento fakt začal znepokojovat ostatní návštěvníky restaurace a dávali značně najevo svojí nelíbivost.
Syn však nechal tuto událost běžet s ledovým klidem a bez povšimnutí.

Lekce

Po tom, co oba dojedli a vychutnali si svoje jídlo, se syn necítil za svého otce ani trošku trapně. Dovedl ho v klidu na toaletu, kde mu pomohl pečlivě očistit jeho oblečení. Když se vraceli oba ze záchodu, hosté koukali na oba dost nepříjemně, ale nikdo nic neřekl.

Když po zaplacení odcházeli, ptal se otec svého syna, zda u stolu nezapomněl své věci. Když syn stůl zkontroloval, řekl otci, že má vše a že si nic u stolu nenechal.
Na to mu jeho otec odpověděl „Ale nechal“ Dal jsi totiž velkou a dost cennou lekci pro všechny přítomné a naději na dobrý vztah mezi dětmi a svými rodiči.

Jakmile toto vyslovil, celá restaurace ztichla a všichni zahanbeně začali koukat pouze před sebe. Jiní z toho ale zase měli radost. To nám tedy připomíná, že byste měli být vděčni za každou pomoc a za to, že se vás někdo zastane. Věřte, že vztah mezi dětmi a rodiči by měl být hezký. Za nás je to opravdu krásné gesto.

 

i
Česko

Dívka, kterou jsme znali z reklamy na Kofolu, nyní září…

Vánoce jsou obdobím, kdy se tradice a symboly stávají významnou součástí našich životů. V České republice se jedním z těchto…
i
Svět

Osm hodin čekání na pomoc strávil 85letý muž ležící na…

Sousedé osmdesátipětiletého muže mu postavili dočasný kryt, aby ho ochránili před prudkým deštěm. Důchodce, který byl v terminálním stadiu rakoviny,…
i
Zajímavosti

Muž svým krokem zachránil spoustu životů. Jeho poslední cestou ho…

Muž, svou smrtí, zachránil 50 životů! To, co se rozhodl provést v nemocnici, před svojí smrtí bylo nevídané. Po úmrtí…
Klíště
i
Zajímavosti

Klíšťata si své oběti vybírají podle krve, o tuto krevní…

Klíšťata bývají nejen velmi otravná, ale také nebezpečná. Tento roztoč patřící do čeledi klíšťatovití se živí sáním krve nejen savců,…
i
Zajímavosti

Optická výzva roku 2023: Všechny chyby na obrázku dokázalo do…

Optické výzvy jsou užitečné pro náš mozek, osobnostní rozvoj a také nám pomáhají lépe si všímat detailů v přítomnosti kolem…
i
Zajímavosti

Muž nainstaloval kameru na hrob své matky a odhalení, které…

Před pár měsíci vyvolal příběh velkou bouři. Po dlouhé těžké nemoci zemřela matka jménem Linda v roce 2017, a od…