Menu

Toto vás zaručeně rozpláče. Syn vzal svého starého otce do restaurace na večeři. Všichni okolo se začali stydět za své chování.

iZdroj: www.pexels.com
admin

Na světě se denně odehrává spousty příběhů, které jsou opravdu emocionální. Z nějakého plyne ponaučení, z jiných cenné informace a jiné jsou opravdu k zamyšlení. Je obecně známé, že každý se něčím liší od ostatních. Ale kdy opravdu odhalí lidé svou pravou tvář? Toto se stává až ve chvíli, kdy se člověk střetává s lidmi, kteří jsou odlišní, než oni sami nebo jsou vystaveni psychickému nátlaku.

Tento příběh, se kterým vás dnes seznámíme, se odehrává v jedné luxusní restauraci, kam svého starého otce pozval jeho mladý syn za účelem společné večeře. V našem příběhu byl tatínek bohužel v trapné situaci takřka po pár vteřinách po přinesení jídla. Starý pán se totiž ihned ušpinil a kousky jídla mu začali padat do klína a na stůl.
Tento fakt začal znepokojovat ostatní návštěvníky restaurace a dávali značně najevo svojí nelíbivost.
Syn však nechal tuto událost běžet s ledovým klidem a bez povšimnutí.

Lekce

Po tom, co oba dojedli a vychutnali si svoje jídlo, se syn necítil za svého otce ani trošku trapně. Dovedl ho v klidu na toaletu, kde mu pomohl pečlivě očistit jeho oblečení. Když se vraceli oba ze záchodu, hosté koukali na oba dost nepříjemně, ale nikdo nic neřekl.

Když po zaplacení odcházeli, ptal se otec svého syna, zda u stolu nezapomněl své věci. Když syn stůl zkontroloval, řekl otci, že má vše a že si nic u stolu nenechal.
Na to mu jeho otec odpověděl „Ale nechal“ Dal jsi totiž velkou a dost cennou lekci pro všechny přítomné a naději na dobrý vztah mezi dětmi a svými rodiči.

Jakmile toto vyslovil, celá restaurace ztichla a všichni zahanbeně začali koukat pouze před sebe. Jiní z toho ale zase měli radost. To nám tedy připomíná, že byste měli být vděčni za každou pomoc a za to, že se vás někdo zastane. Věřte, že vztah mezi dětmi a rodiči by měl být hezký. Za nás je to opravdu krásné gesto.

 

iZdroj: pixabay.com
Zajímavosti

Učitel nechává ve třídě prázdnou židli, aby dal dětem důležitou…

Děti prožívají všechno  více než dospělí. A dokáží si některé věci pamatovat až do dospělosti. Právě to se stalo Danu…
iZdroj: www.pexels.com
Svět

Právě dorazila smutná zpráva: Richard Gere na rodinné dovolené nečekaně…

Slavná filmová hvězda Richard Gere byl během své dovolené v Mexiku náhle přijat do nemocnice. Důvodem hospitalizace byl silný kašel,…
iZdroj: www.pexels.com
Zajímavosti

Ve věku 83 let odešla hudební legenda: Královna Rock’n’Rollu Tina…

Tina Turner, americko-švýcarská zpěvačka, která se proslavila svým unikátním chraplavým hlasem, zemřela ve středu ve věku 83 let po dlouhé…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Zastavte ničení vaší zahrady pomocí popela! Mšice mají váš oblíbený…

Příprava vlastního ekologického postřiku na mšice je účinným způsobem, jak se zbavit těchto škůdců v zahradě bez použití chemických přípravků.…
iZdroj: unsplash.com
Co se děje

Vyhrála v loterii miliony, ale nenašla lásku: Co se stalo…

Jane Park, 23letá Britka, vyhrála v loterii před několika lety více než 1,3 milionu dolarů. Přestože se to může zdát…
iZdroj: pixabay.com
Zajímavosti

Slepice snáší vejce s ocasem: Když se farmář pídil po…

Vsadíme se s Vámi že vejce s ocasem jste ještě v životě neviděli. Uživatelé internetu jsou při pohledu na tuto…