Menu

Toto vás zaručeně rozpláče. Syn vzal svého starého otce do restaurace na večeři. Všichni okolo se začali stydět za své chování.

Na světě se denně odehrává spousty příběhů, které jsou opravdu emocionální. Z nějakého plyne ponaučení, z jiných cenné informace a jiné jsou opravdu k zamyšlení. Je obecně známé, že každý se něčím liší od ostatních. Ale kdy opravdu odhalí lidé svou pravou tvář? Toto se stává až ve chvíli, kdy se člověk střetává s lidmi, kteří jsou odlišní, než oni sami nebo jsou vystaveni psychickému nátlaku.

Tento příběh, se kterým vás dnes seznámíme, se odehrává v jedné luxusní restauraci, kam svého starého otce pozval jeho mladý syn za účelem společné večeře. V našem příběhu byl tatínek bohužel v trapné situaci takřka po pár vteřinách po přinesení jídla. Starý pán se totiž ihned ušpinil a kousky jídla mu začali padat do klína a na stůl.
Tento fakt začal znepokojovat ostatní návštěvníky restaurace a dávali značně najevo svojí nelíbivost.
Syn však nechal tuto událost běžet s ledovým klidem a bez povšimnutí.

Lekce

Po tom, co oba dojedli a vychutnali si svoje jídlo, se syn necítil za svého otce ani trošku trapně. Dovedl ho v klidu na toaletu, kde mu pomohl pečlivě očistit jeho oblečení. Když se vraceli oba ze záchodu, hosté koukali na oba dost nepříjemně, ale nikdo nic neřekl.

Když po zaplacení odcházeli, ptal se otec svého syna, zda u stolu nezapomněl své věci. Když syn stůl zkontroloval, řekl otci, že má vše a že si nic u stolu nenechal.
Na to mu jeho otec odpověděl „Ale nechal“ Dal jsi totiž velkou a dost cennou lekci pro všechny přítomné a naději na dobrý vztah mezi dětmi a svými rodiči.

Jakmile toto vyslovil, celá restaurace ztichla a všichni zahanbeně začali koukat pouze před sebe. Jiní z toho ale zase měli radost. To nám tedy připomíná, že byste měli být vděčni za každou pomoc a za to, že se vás někdo zastane. Věřte, že vztah mezi dětmi a rodiči by měl být hezký. Za nás je to opravdu krásné gesto.

 

Zajímavosti

Matka zaznamenala na fotografii chování sestry k její nemocné dceři.…

Dítě je pro rodiče to nejvzácnější, co na světě mají. Není divu, když se o ně od malička starají a…
Cestování

Toužíte po jedinečných gastronomických zážitcích? Pak se vypravte do Porta

Krásné památky, chutné jídlo a pití najdete nejen ve Francii a Itálii. Vypravit se můžete i do portugalského Porta. Toto…
Česko

Zajímavá místa v Praze. Prolíná se zde turismus, bydlení i…

Chcete pobývat v Praze? Poradíme vám, jak vhodně kombinovat pracovní povinnosti a turistické radosti. Stačí se ubytovat ve správné části…
Cestování

Dvanáct unikátů ve Švýcarsku, které se vyplatí navštívit

Když se řekne Švýcarsko, lidem se vybaví Matterhorn, čokoláda nebo lahodný sýr. Tahle malá neutrální země má však mnoho unikátů.…
Cestování

Víte, kde se natáčely Hry o trůny?

Seriál i knihu Hry o trůny zbožňují fanoušci po celém světě. Příběhy plné intrik, vášně, lítých bojů, ale i krásných…
Cestování

Znáte 5 nejzajímavějších památek Chorvatska?

Chorvatsko je nádherná krajina s tyrkysově modrým mořem. Místní lidé jsou velmi pohostinní, místní kuchyně a víno patří mezi nejlepší…