Menu

Skandální pravda o dětských soutěžích krásy: Jsou tyto soutěže nevinnou zábavou nebo tajnou hrozbou pro dětskou psychiku?

iZdroj: pixabay.com
Martin Jelínek

V USA jsou soutěže krásy pro děti extrémně populární. Existuje mnoho dětských hvězd, jako je šestiletá Kynlee Heiman, která je téměř nepoznatelná díky intenzivnímu make-upu. Odborníci vyjadřují obavy a upozorňují na dlouhodobé důsledky. Je třeba přiznat, že tato malovaná šestiletá dívka vypadá naprosto odlišně ve své přirozené podobě! Soutěže krásy pro děti jsou bezpochyby kontroverzní a mnoho lidí se zarazí, když vidí, jaké oblečení a make-up nosí tyto děti.

Nedávno se na internetu objevila fotografie oblíbené dívky bez make-upu a okamžitě vzbudila velkou pozornost. Kynlee Heiman je teprve šest let a již vyhrála několik soutěží. Je vedená rodiči od svých tří let. Před kamerou se jí daří vynikajícím způsobem. Její maminka se vždy výrazně nalíčí, nosí krásné šaty a má prodloužené vlasy.

Dlouhodobé důsledky soutěží krásy pro děti: Experti varují před psychickým stresem a narušeným sebevědomím

Do nedávna si málokdo uvědomoval, jak šestiletá dívka skutečně vypadá bez všech těchto krásných doplňků. Odborníci tvrdí, že takový životní styl může mít vážné důsledky.“Je nesporné, že hrozba je velmi reálná. V takových soutěžích se děti mohou stát objektem zneužití, setkávat se s nebezpečnými lidmi. To vede k dalším závažným problémům, jako je pedofilie,“ vysvětluje Dr. Aleksandra Piotrowska na webu „M jak mama“.

Podobný názor má také Paulina Mikołajczyk, magistr v oboru. Odborník varuje, že dítě může čelit depresím, poruchám příjmu potravy nebo problémům s přijetím vlastního vzhledu.

Negativní dopady soutěží krásy na dětský vývoj: Deprese, poruchy příjmu potravy a nedostatek sebevědomí

Dětské soutěže krásy jsou často spojovány s riziky a negativními dopady na dětský vývoj. Kritici poukazují na psychický tlak, kterému jsou děti vystaveny, a také na důsledky pro jejich sebevědomí a tělesný obraz. Make-up, extravagantní oblečení a vytváření umělého vzhledu mohou vést k nedostatečnému přijetí vlastního přirozeného vzhledu.

Soutěžící děti se často stávají předmětem veřejného zájmu a jsou vystavovány jak pochvalám, tak kritice. To může způsobit velký psychický stres a mít negativní dopad na jejich emoční stabilitu. Navíc existuje riziko, že děti se budou snažit napodobovat příliš dospělý vzhled a nezdravé standardy krásy.

Mohlo by Vás zajímat: Mužský rebel bez hranic: Mark Bryan odhaluje šokující pravdu o nošení sukní a podpatků! Připravte se na revoluci v mužské módě!

iZdroj: www.pexels.com
Co se děje

Tragická smrt talentovaného herce Dano Heribana: Co skrývalo jeho poslední…

Slovenský herec a výtvarník Dano Heriban tragicky zemřel ve svém domě ve městě Svätý Jur. O jeho smrti jako první…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Kontroverzní odhalení: Hans Sigl z Doktora z hor přiznává šokující…

Legendární televizní seriál "Doktor z hor", který se vysílal v 90. letech, zaujal diváky svými příběhy o lékaři pracujícím v…
iZdroj: www.pexels.com
Česko

Tabu nebo odvaha? Žena odmítla domov pro seniory a přinesla…

Adoptování dětí a pěstounská péče jsou běžné způsoby, jak lidé rozšíří svou rodinu. Avšak překvapivě se málokoho napadne, že i…
iZdroj: pixabay.com
Česko

Mužský rebel bez hranic: Mark Bryan odhaluje šokující pravdu o…

Mark Bryan je robotický inženýr, který je již 11 let ženatý a má dceru. Sám sebe považuje za heterosexuálního muže…
iZdroj: www.pexels.com
Česko

Šokující fotka těhotné influencerky: Je její břicho příliš velké? Skutečná…

.V dubnu 2023 sdílela Rodriguez na Instagramu video, ve kterém ukázala své nahé břicho během třetího těhotenství a porovnala ho…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Exploze obchodní revoluce v Česku: Obří polský obchod otevírá dveře…

Český trh dlouhou dobu působil jako rozparcelovaný prostor ovládaný zahraničními obchodníky, kteří si rozdělili místní scénu a nechtěli pustit nikoho…