Menu

Proti akné i pro jemnou pokožku pomohou brambory. Jak správně připravit bramborovou masku?

iZdroj: unsplash.com
Martin Jelínek

Jemná pokožka bez nedokonalostí je cílem snad každé ženy. Nezaspěte nad bramborovou maskou, zázrak z brambor moc nestojí a můžete si ho připravit i doma.

Pokožka chrání naše tělo před vnějším světem. Pokud je venku sychravo či trávíme celé dny na slunci, může tím naše pokožka trpět. Suchá pokožka pak neplní svoji funkci správně, často se na ní také tvoří akné a jiné nedokonalosti. Je proto nutné o jemnost pokožky stále pečovat. Neznamená to ale běžet hned do drogerie, o Vaši pokožku můžete pečovat i s tím, co máte doma!

Nestyďte se za nedokonalosti

Snad každou ženu někdy v životě trápili nevzhledné až bolestivé pupínky. Některé typy pokožky k nim však mohou být výrazně náchylnější. Špatná péče, nezdravá strava i hormonální změny mohou způsobovat zvýšenou tvorbu kožního mazu, který pak ucpává naše póry a tvoří akné. Hormonální akné vzniká zejména v období hormonálních změn, proto jím trpí dívky i chlapci v období puberty. Akné se ale nevyhýbá ani dospělým. Pupínky však ale nechávají na kůži následky, nejčastěji ve formě nevzhledných pigmentových skvrn, kterých se zbavuje jen těžko.

Proč pupínky vznikají?

Citlivá pleť může způsobovat spoustu problémů. Na pokožce se hromadí kožní maz, který je ve většině případů neškodný, a dokonce pomáhá pokožku chránit před vnějšími vlivy. Pokud se ho ale tvoří nadbytek, může ucpávat póry. Kromě pupínků se pak na mastné či smíšené pleti tvoří například i černé tečky. Nedokonalosti či lesk lze zpravidla zakrýt vysoce krycím make-upem, nebo si můžeme pomoci korektorem. Vhodný způsob řešení je pomocí kožní problémy pomocí pleťové kosmetiky nebo také přímo s dermatologem.

Nadměrná tvorba kožního mazu ale není jediným faktorem ovlivňující vznik akné. Další vlivy můžeme rozdělit na vnitřní a vnější. Mezi vnitřní patří zejména stres a únava, hormonální změny ale i dědičnost. Na tyto faktory má vliv zejména správná životospráva. Doporučuje se dodržovat vyváženou stravu či dostatečné množství spánku a pohybu. Vnější faktory lze ovlivnit snáze. Patří mezi ně například kouření, nevhodná kosmetika či špatná hygiena. To jsou základní pravidla péče o pokožku. Každé ráno naneste na kůži dostatečné množství krému s SPF. Každý večer je pak třeba kůži očistit šetrným způsobem bez nadbytečného tření. Častým problémem způsobující bolestivé akné je také nedostatečná frekvence praní povlaku na polštář.

Skvělým tipem pro lepší kůži je připravit si 7 starších triček a každý den v týdnu polštář převléct do čistého.

Správná péče pro čistou pokožku

Prvním krokem pro lepší pokožku je omezení tvorby kožního mazu. Přidejte do svého dne jednoduchý rituál péče o svoji pleť. Nenechte se zmást dojmem, že mastná a smíšená pokožka nepotřebuje hydratovat. Ráno pleť očistěte pouze studenou vodou a naneste ochranný krém s SPF. Ochranný faktor zabrání předčasnému stárnutí pleti a tvorbě pigmentových skvrn. Večer pak pleť očistěte jemným pleťovým gelem a naneste hutnější krém na noc.

Důležitým krokem pro pěknou pleť je i správná životospráva. Vyřaďte z jídelníčku nadbytečné cukry, oleje a zpracované potraviny. Přidejte naopak ovoce, zeleninu a potraviny s vysokým podílem antioxidantů. Nezapomínejte ani na dostatečnou hydrataci.

Bramborová maska pro rozjasněnou pleť

Trápí Vás pigmentové skvrny, akné nebo rozšířené póry? Pak byste rozhodně měli vyzkoušet masku na obličej připravenou z bramborových slupek. Maska výborně řeší nedokonalosti a zanechává pleť nádherně rozjasněnou. Pro nejlepší účinky je masku používat pravidelně jednou týdně.

Výrobu masky zvládne každý z pohodlí domova. Připravte si oloupané slupky z cca pěti brambor, jeden bílý jogurt, dva hrnky mléka a dvě lžičky kurkumy. Slupky vložte do připraveného mléka a nechte louhovat alespoň dvě hodiny. Poté slupky vylovte, přidejte jogurt a směs nechte přes noc v lednici. Druhý den ráno do směsi přidejte dvě lžičky kurkumy.

Až budete připraveni masku použít, namočte do ní vatové tamponky nebo znovu použitelnou plátýnkovou masku a přiložte chladivou směs na obličej. Masku nehte působit alespoň třicet minut. Po sundání omyjte zbytky masky vlažnou vodou a na vysušenou pleť naneste oblíbený hydratační krém. Masku můžete používat i dvakrát týdně, nejlepších výsledků docílíte pravidelným používáním.

iZdroj: unsplash.com
Uncategorized

Opuštěný pejsek odmítá opustit místo, kde ho zachoval majitel.

První den nového roku se muži naskytl velmi smutný pohled. V uličce uviděl psa svírajícího otrhanou deku. Byl sám, bez…
iZdroj: pixabay.com
Zajímavosti

Učitel nechává ve třídě prázdnou židli, aby dal dětem důležitou…

Děti prožívají všechno  více než dospělí. A dokáží si některé věci pamatovat až do dospělosti. Právě to se stalo Danu…
iZdroj: www.pexels.com
Svět

Právě dorazila smutná zpráva: Richard Gere na rodinné dovolené nečekaně…

Slavná filmová hvězda Richard Gere byl během své dovolené v Mexiku náhle přijat do nemocnice. Důvodem hospitalizace byl silný kašel,…
iZdroj: www.pexels.com
Zajímavosti

Ve věku 83 let odešla hudební legenda: Královna Rock’n’Rollu Tina…

Tina Turner, americko-švýcarská zpěvačka, která se proslavila svým unikátním chraplavým hlasem, zemřela ve středu ve věku 83 let po dlouhé…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Zastavte ničení vaší zahrady pomocí popela! Mšice mají váš oblíbený…

Příprava vlastního ekologického postřiku na mšice je účinným způsobem, jak se zbavit těchto škůdců v zahradě bez použití chemických přípravků.…
iZdroj: unsplash.com
Co se děje

Vyhrála v loterii miliony, ale nenašla lásku: Co se stalo…

Jane Park, 23letá Britka, vyhrála v loterii před několika lety více než 1,3 milionu dolarů. Přestože se to může zdát…