Poznáte krásy Chorvatska, které se objevily i ve filmech?

Chorvatsko je nádherná země, která láká turisty i filmaře. Každý si jistě připomene úchvatnou krajinu ve filmech s Vinettouem a Old Shatterhandem. Kromě těchto filmů se zde natáčela například jedna známá česká pohádka nebo moderní verze filmu Robin Hood.

Filmy a chorvatské destinace, které se v nich objevily

Irčin románek

Čeští filmaři se do Chorvatska vůbec poprvé vypravili v roce 1936. V ulicích Dubrovníku natáčeli film Irčin románek s osobnostmi Rolfem Wankou, Theodorem Pištěkem, Jiřinou Steimarovou a Antonií Nedošínskou. Hlavní hrdinka se koupala v Jaderském moři a často se procházela Dubrovníkem.

Poklad na stříbrném jezeře

Celá řada scén z filmu Poklad na stříbrném jezeře byla natočena v národním parku Paklenica. Do srdcí fanoušků tohoto filmu se navždy vryla Plitvická jezera, která byla vesnicí Utahů. Ve filmu bylo vidět i stříbrné jezero a jeskyně s poklady.

Účastníci zájezdu

V Chorvatsku se točila i jedna scéna z tohoto českého filmu, kdy plný autobus turistů obdivuje první záblesky modré hladiny moře. Byla natočena nad Starou Baškou na ostrově Krk.

Diana

V roce 2003 byl natočen životopisný film o princezně Dianě. Hlavní hrdinka se zde vydala do městečka Opatija, historického Záhřebu i divokého Rovinje.

Slíbená princezna

V roce 2006 měla u nás premiéru na Vánoce pohádka Slíbená princezna. Tato pohádka je adaptací původní pohádky Zlatovláska. Jiřík se zde vydává do Ostrovního království. To se nachází v Chorvatsku.

Robin Hood

Moderní adaptace Robina Hooda se natáčela v Dubrovníku. Během natáčení zde vypukl požár a do historického centra filmaři zavlékli koně. Některé trasy byly kvůli natáčení filmu zcela uzavřeny, což se nelíbilo místním hoteliérům a restauracím.

 

Doporučujeme