Menu

Poznáte krásy Chorvatska, které se objevily i ve filmech?

Petra Jelenová

Chorvatsko je nádherná země, která láká turisty i filmaře. Každý si jistě připomene úchvatnou krajinu ve filmech s Vinettouem a Old Shatterhandem. Kromě těchto filmů se zde natáčela například jedna známá česká pohádka nebo moderní verze filmu Robin Hood.

Filmy a chorvatské destinace, které se v nich objevily

Irčin románek

Čeští filmaři se do Chorvatska vůbec poprvé vypravili v roce 1936. V ulicích Dubrovníku natáčeli film Irčin románek s osobnostmi Rolfem Wankou, Theodorem Pištěkem, Jiřinou Steimarovou a Antonií Nedošínskou. Hlavní hrdinka se koupala v Jaderském moři a často se procházela Dubrovníkem.

Poklad na stříbrném jezeře

Celá řada scén z filmu Poklad na stříbrném jezeře byla natočena v národním parku Paklenica. Do srdcí fanoušků tohoto filmu se navždy vryla Plitvická jezera, která byla vesnicí Utahů. Ve filmu bylo vidět i stříbrné jezero a jeskyně s poklady.

Účastníci zájezdu

V Chorvatsku se točila i jedna scéna z tohoto českého filmu, kdy plný autobus turistů obdivuje první záblesky modré hladiny moře. Byla natočena nad Starou Baškou na ostrově Krk.

Diana

V roce 2003 byl natočen životopisný film o princezně Dianě. Hlavní hrdinka se zde vydala do městečka Opatija, historického Záhřebu i divokého Rovinje.

Slíbená princezna

V roce 2006 měla u nás premiéru na Vánoce pohádka Slíbená princezna. Tato pohádka je adaptací původní pohádky Zlatovláska. Jiřík se zde vydává do Ostrovního království. To se nachází v Chorvatsku.

Robin Hood

Moderní adaptace Robina Hooda se natáčela v Dubrovníku. Během natáčení zde vypukl požár a do historického centra filmaři zavlékli koně. Některé trasy byly kvůli natáčení filmu zcela uzavřeny, což se nelíbilo místním hoteliérům a restauracím.

 

Co se děje

235 cm vysoký chlapec je nejvyšší teenager na světě: „Jsem…

Broc Brown se stal nejvyšším teenagerem na světě v roce 2015, ve věku 18 let, kdy dosáhl výšky 235 cm.…
Co dělat

Mnoho z nás dělá zásadní chybu. Co musíte vědět, než…

Párky jsou již mnoho let součástí naší typické stravy. Přesto že jsou velmi oblíbené se netěší dobré pověsti. Za nezdravé…
Co dělat

Vstáváte často okolo třetí hodiny ráno? Vaše tělo se vám…

Odborníci na spánek se téměř denně setkávají s pacienty, kteří si stěžují, že se téměř každou noc probouzejí ve 3…
Co dělat

Podle lékařského odborníka byste za žádných okolností neměli dávat pusu…

Jsou pejskaři, pro které je líbačka se psem na denním pořádku, a vůbec jim nevadí, že je jejich pes olizuje.…
Česko

Klient na skrytou kameru natočil, co dělá veterinář s jeho…

Video z veterinární kliniky dojalo celý internet, když vyšlo najevo jak se jeden ze zaměstnanců chová ke svým svěřencům. Majitelé…
Děti

Umělá sladidla mohou dětem poškodit dlouhodobou paměť!

Nízkokalorické náhražky cukru měly být bezpečnou náhradou za cukr. Po letech se ale ukazuje, že možná škodí více než cukr…