Menu

Poradíme vám, jak se sbalit na leteckou dovolenou

Petra Jelenová

Chystáte se na dovolenou? Je jedno, zda bude u Atlantiku nebo v Benátkách. Není nic, co by vás mělo před dovolenou stresovat. Letenky máte, rezervace a cestovní pojištění taky, nové plavky i opalovací krém. Teď už jen zabalit.

1. Sepište si seznam věcí

Abyste na nic nezapomněli, sepište si seznam věcí. Věci si vyskládejte na zem nebo na postel a podle seznamu si je zkontrolujte. Navíc uvidíte kolik toho máte a začnete skládat do kufru.

2. Zorganizujte věci do kufru

Na spodek kufru přijdou boty a těžké věci. Opalovací krémy, sprchový gel, šampón a jiné nezapomeňte dát do kosmetické tašky nebo do igelitového sáčku. Mezery na dně kufru vyplňte ponožkami či jinými věcmi. Následně dejte oblečení, které je náchylné na pomačkání. Osušky, rifle, spodní prádlo a doplňky patří nahoru.

  1. Zjistěte, zda nejste přes limit

Sbalený kufr postavte na váhu a pokud zjistíte, že váží více než vám letecká společnost povolí, můžete si každý kilogram navíc připlatit nebo dáte některé věci do příručního zavazadla. Příruční zavazadlo je zpravidla v ceně letenky. Odbavené zavazadlo odevzdáte před nástupem do letadla. Před každou cestou se seznamte s pravidly pro odbavení u konkrétních aerolinek.

4. Co do kufru nedávat

Do kufru nedávejte peníze, letenky, cennosti, notebook, fotoaparát a další věci. Pro dlouhý let si přiberte sebou kapky do očí, papírové kapesníčky, vlhčené ubrousky, balzám na rty, knihu nebo časopisy. Nestresujte se, pokud něco zapomenete. Koupit se dá zpravidla vše i v cílové destinaci.

5. Dejte kufru výrazný obal

Abyste si na letišti poznali svůj kufr, pořiďte si na něj výrazný obal. Proti otevření jej zabalte do fólie. Na letišti vám to umožní také, ovšem za poplatek.

Co dělat

Mnoho z nás dělá zásadní chybu. Co musíte vědět, než…

Párky jsou již mnoho let součástí naší typické stravy. Přesto že jsou velmi oblíbené se netěší dobré pověsti. Za nezdravé…
Co dělat

Vstáváte často okolo třetí hodiny ráno? Vaše tělo se vám…

Odborníci na spánek se téměř denně setkávají s pacienty, kteří si stěžují, že se téměř každou noc probouzejí ve 3…
Co dělat

Podle lékařského odborníka byste za žádných okolností neměli dávat pusu…

Jsou pejskaři, pro které je líbačka se psem na denním pořádku, a vůbec jim nevadí, že je jejich pes olizuje.…
Co dělat

Každý den pálím v bytě bobkový list, má to úžasné…

Pokud máte za sebou stresující, únavný, vyčerpávající den a máte pocit, že na nic nemáte sílu, vyzkoušejte následující recept na…
Česko

Výzkumníci odhalili velikou výhodu prvorozených dětí. Velký průšvih nebo výhoda?

Mladší sourozenci: Jste prvorozené dítě v rodině? Kolikrát jste si mysleli, že vaši mladší sourozenci jsou „problémoví“? Chovají se nezodpovědně,…
Co dělat

Osobnost: Jak ovlivňuje zdraví – Komu hrozí srdeční onemocnění a…

Osobnost člověka může prozradit mnohé o jeho zdraví, ovlivňuje vše od srdce a hmotnosti až po sklony k nehodám a…