Pokud si všimnete podobného háčku na toaletách nebo v šatně, raději okamžitě volejte policii. Může jít totiž o… - SvětŽivě.cz

Pokud si všimnete podobného háčku na toaletách nebo v šatně, raději okamžitě volejte policii. Může jít totiž o…

Martin Jelínek

Maličké a neškodné háčky, co by se asi tak mohlo stát. A proč by měl člověk zavolat policii v moment, kdy je uvidí? Odteď se už na obyčejné háčky budete dívat zcela jinak. Věšáky jsou poměrně univerzálním a praktickým nástrojem. Můžete na ně zavěsit oblečení, deštníky, sluchátka nebo svazek klíčů. Háček v hotelovém pokoji, dámské šatně nebo veřejné toaletě nevyvolává žádné podezření, ale přesně s tím zločinci počítají.

Háčky jsou maličké, vypadají velmi nevinně, ale ve skutečnosti jsou to skryté kamery používané ke špehování v těch nejintimnějších chvílích. Rozpoznat takové zařízení je docela jednoduché, pokud víte, co hledáte. Vypadají jako jednoduché plastové háčky na oblečení, které si můžete koupit v každém obchodě, ale podíváte-li se pozorně, na vrchu uvidíte velmi malou dírku. 

Kamery mají často něco odhalit, ale co když o nich člověk ví? V ten moment je kamera k ničemu, protože to, co chceme natočit, se jí bude vyhýbat. Takže, co dělat v moment, kdy chceme něco natočit, ale nechceme, aby o tom někdo věděl? Vytvoříme takovou kameru, která bude připomínat naprosto obyčejnou věc, ze které se nedá natáčet. A přesně o to se zločinci snaží.

Háčky mohou být naprosto nevinné, ale pokud si všimnete malé dírky, raději okamžitě zavolejte policii. Touto částí je objektiv fotoaparátu, který zaznamenává vše, co děláte. Děsivé je, že takové zařízení lze snadno koupit online za skutečně směšné peníze. Háčky podporují microSD karty, na které můžete nahrávat gigabajty HD materiálu. Kamera spustí nahrávání, jakmile zaznamená jakýkoliv pohyb. Sdílejte tento článek, aby všichni vaši blízcí věděli, jaké nebezpečí mohou takové věci způsobit.