Podivná zábava stojí turisty na Baleárách život

Minimálně šest turistů zemřelo a desítky lidí utrpěli vážná zranění na Baleárských ostrovech. Důvodem je prapodivná zábava s názvem balconing, tedy přelézání z pokoje do pokoje přes balkony. Tuto zábavu pěstují především mladí lidé a často pod vlivem alkoholu.

Smrtelná zábava

Zatímco v loňském roce došlo pouze ke zraněním, letos bylo několik zranění smrtelných. Úřadům se nepodařilo tomu zabránit vydáváním letáků, pokutami, ani kampaní asociace cestovních kanceláří. Většinou se takto baví mladí Britové. Hoteliéři na Baleárských ostrovech již několik let spolupracují s místními úřady, aby zabránili balconingu. Vyvěšují varovné letáky, zvyšují počty lidí pro noční ostrahu hotelů, ubytovávají mladé návštěvníky do nižších pater nebo instalují na balkony zábrany.

Letos v dubnu zemřela v Malagufu při přelézání balkonu devatenáctiletá Britka, po ní spadl ze sedmého patra irský mladík a v červenci 18 letý Brit. Poslední obětí se stala mladá Němka, která vypadla z druhého patra ve snaze přelézt z balkonu na balkon. Toho, kdo je při přelézání přistižen, čeká pokuta ve výši asi 600 eur.

Doporučujeme