Menu

Nenápadný hausbót má vše, na co si člověk vzpomene. Kdo nakoukne dovnitř, ten si ho zamiluje.

Martin Jelínek

Malý hausbót v sobě skrývá překvapivě pohodlné místo k bydlení. Když přijde na otázku bydlení, většina z nás se rozhoduje mezi bytem a domem. Existuje ale ještě další možnost, na kterou si většina ani nevzpomene. Jedná se o obytnou stavbu plovoucí na vodní hladině. Podívejte se, jak takové bydlení může vypadat.

Romantika nebo těžký život?

Málo kdo si představu hausbótu spojuje s komfortem nebo luxusem. Dnes je ale možné i takový plovoucí dům sestavit moderně a s ohledem na pohodlí. V moderním hausbótu nenajdete moc prostoru, za to v něm ale je vše, co byste k životu mohli potřebovat. Nedostatek místa na zbytečnosti někteří mohou dokonce ocenit.

Skromné bydlení

Pořízení hausbótu rozhodně není levná záležitost. Přesto se ale jedná o poměrně skromné bydlení. Nedostatek prostoru je vyvážen půvabem bydlení na vodní hladině. Nezapomínejte ale ani na náklady na údržbu, o hausbót je nutné pravidelně pečovat.

Hausbót na míru

Příkladem moderního hausbótu na míru majitelům je tento, kteří si majitelé upravili pro pohodlné bydlení. Kromě pohodlného interiéru se hausbót pyšní i prostorem pro grilování s přáteli, nečekaným luxusem v podobě vířivky přímo na palubě a malým tobogánem, ze kterého se děti mohou sklouznout přímo do vody.

Relaxace na vodní hladině

Už na první pohled se nejedná o tradiční bydlení. To ale majitelům nebrání užívat si v něm každého dne. Krásy okolní přírody prý oceňují nejlépe z pohodlí houpací sítě zavěšené na palubě. Nedostatkem místa tento hausbót netrpí ani na místech kde byste to možná čekali. Najdete na něm i plně vybavenou kuchyň, a dokonce i prostornou koupelnu.

Co dělat

Mnoho z nás dělá zásadní chybu. Co musíte vědět, než…

Párky jsou již mnoho let součástí naší typické stravy. Přesto že jsou velmi oblíbené se netěší dobré pověsti. Za nezdravé…
Co dělat

Vstáváte často okolo třetí hodiny ráno? Vaše tělo se vám…

Odborníci na spánek se téměř denně setkávají s pacienty, kteří si stěžují, že se téměř každou noc probouzejí ve 3…
Co dělat

Podle lékařského odborníka byste za žádných okolností neměli dávat pusu…

Jsou pejskaři, pro které je líbačka se psem na denním pořádku, a vůbec jim nevadí, že je jejich pes olizuje.…
Co dělat

Každý den pálím v bytě bobkový list, má to úžasné…

Pokud máte za sebou stresující, únavný, vyčerpávající den a máte pocit, že na nic nemáte sílu, vyzkoušejte následující recept na…
Česko

Výzkumníci odhalili velikou výhodu prvorozených dětí. Velký průšvih nebo výhoda?

Mladší sourozenci: Jste prvorozené dítě v rodině? Kolikrát jste si mysleli, že vaši mladší sourozenci jsou „problémoví“? Chovají se nezodpovědně,…
Co dělat

Osobnost: Jak ovlivňuje zdraví – Komu hrozí srdeční onemocnění a…

Osobnost člověka může prozradit mnohé o jeho zdraví, ovlivňuje vše od srdce a hmotnosti až po sklony k nehodám a…