Menu

Můj soused si domů nesl krabici tablet do myčky. Když jsem zjistil proč, běžel sem pro ně taky.

iZdroj: pixabay.com
Martin Jelínek

Pokud jste si dosud mysleli, že tablety do myčky lze používat pouze v myčce na udržení čistoty nádobí a příborů, pak jste se mýlili. Jsou skutečně velmi užitečné pro provádění dalších úkolů v domácnosti.

Podívejte, k čemu všemu jsou ještě dobré tablety do myčky!

Pračka

Už jste někdy čistili pračku? Čistí naše prádlo, ale i pračka potřebuje někdy vyčistit. Vyplatí alespoň jednou za měsíc spustit program na vysokou teplotu. Zkuste při něm vložit do bubnu pračky jednu a dvě mycí tablety. Udržíte tak pračku čistou a můžete i prodloužit životnost stroje.

Fritéza na olej

Je to docela otravná práce, ale olejovou fritézu také musíme čistit. Když odstraňujete mastné usazeniny není to snadná práce. Je to velmi obtížné, ale mycí tableta naštěstí dokáže pomoci i s tímto. Naplňte nádržku fritézy do 2/3 horkou vodou, přidejte tabletu, poté zapněte troubu a dbejte na to, aby se nezahřívala na teplotu vyšší než 90°C. Nechte působit 10 minut, poté opláchněte horkou vodou.

Deodorant

Spoustě lidem vadí zápach, který zůstává v místnosti po vaření nebo pečení některých potravin. K tomu si snadno pomůžete mycí tabletou. Vezměte větší nádobu a naplňte ji asi do 1/4 vodou, vložte do ní tabletu a zapalte. Vůně jídla bude minulostí a svěží vůně zůstane až poté.

Hnědé skvrny

Opravdoví milovníci čaje dobře vědí, jaké ošklivé skvrny může čaj zanechat na šálcích a džbánech. Není snadné se těchto skvrn zbavit, ale pokud máte doma mycí tablety, podaří se vám to. Naplňte džbán vroucí vodou a vhoďte do ní tabletu a nechte ji rozpustit. Nalijte do příslušných šálků a sklenic a nechte alespoň 1 hodinu odstát. Otřete houbičkou a poté důkladně opláchněte.

Žluté skvrny v podpaží

Jednou z nejodolnějších skvrn jsou nažloutlé skvrny od potu na oblečení. Je velmi obtížné je odstranit, ale i zde může pomoc mycí tableta. Pokud takové věci dáte do pračky, přidejte k nim mycí tabletu a vaše oblečení bude na konci programu zase čistě bílé.

Hrnce, pánve

Pokud máte hrnec nebo pánev, ve které se jídlo připálilo a nemůžete ho seškrábnout, pak zkuste použít tabletu do myčky.Do příslušné nádoby nalijte trochu vody, vložte do ní tabletu, postavte ji na sporák a začněte ohřívat na středním plamenu. Nechte pár minut vařit, poté vydrhněte a hrnec bude jako nový.

Zroj: Tudasfaja
iZdroj: pixabay.com
Zajímavosti

Učitel nechává ve třídě prázdnou židli, aby dal dětem důležitou…

Děti prožívají všechno  více než dospělí. A dokáží si některé věci pamatovat až do dospělosti. Právě to se stalo Danu…
iZdroj: www.pexels.com
Svět

Právě dorazila smutná zpráva: Richard Gere na rodinné dovolené nečekaně…

Slavná filmová hvězda Richard Gere byl během své dovolené v Mexiku náhle přijat do nemocnice. Důvodem hospitalizace byl silný kašel,…
iZdroj: www.pexels.com
Zajímavosti

Ve věku 83 let odešla hudební legenda: Královna Rock’n’Rollu Tina…

Tina Turner, americko-švýcarská zpěvačka, která se proslavila svým unikátním chraplavým hlasem, zemřela ve středu ve věku 83 let po dlouhé…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Zastavte ničení vaší zahrady pomocí popela! Mšice mají váš oblíbený…

Příprava vlastního ekologického postřiku na mšice je účinným způsobem, jak se zbavit těchto škůdců v zahradě bez použití chemických přípravků.…
iZdroj: unsplash.com
Co se děje

Vyhrála v loterii miliony, ale nenašla lásku: Co se stalo…

Jane Park, 23letá Britka, vyhrála v loterii před několika lety více než 1,3 milionu dolarů. Přestože se to může zdát…
iZdroj: pixabay.com
Zajímavosti

Slepice snáší vejce s ocasem: Když se farmář pídil po…

Vsadíme se s Vámi že vejce s ocasem jste ještě v životě neviděli. Uživatelé internetu jsou při pohledu na tuto…