Menu

Matka zaznamenala na fotografii chování sestry k její nemocné dceři. Toto vás zaručeně dojme.

Dítě je pro rodiče to nejvzácnější, co na světě mají. Není divu, když se o ně od malička starají a prožívají s ním každý moment. O to horší to pak pro rodiče je, když jejich dítě má nějaký problém nebo nešťastně onemocní. Tento příběh, který vám dnes budeme popisovat je tomuto hodně blízko.

Shelby a Jonathan Skilesovi mají malou dceru, která údajně trpěla alergiemi. Jak jsme již psali na začátku, tak pokud vaše dítě onemocní, tak se vám obrátí život vzhůru nohama. Přesně toto je i případ pro tyto rodiče.
Sophie, malá dcera, přestala jedné noci dýchat. Díky bohu byla rychle přivolaná záchranka a okamžitě byla převezena do nemocnice. Pak přišla od doktorů zpráva, kterou nechce žádný rodič slyšet.

Lékaři objevili na hrudi malé holčičky hmotu, která byla později diagnostikována jako lymfom. Bohužel ani silná chemoterapie nezabránila šíření rakoviny. Celý proces léčby znemožnil malé holčičce schopnost chodit, později i mluvit, používat ruce a její ochablé tělo potřebovalo transplantaci kmenových buněk, aby přežilo.

Po celou dobu, co byla malá Sophie v nemocnici, její matka s ní trávila všechen čas a dávala i pozor, jak se s její dcerou zachází. Když jednoho dne přišla sestra, její matka seděla v křesle bez povšimnutí a koukala se, co se bude dít. Během toho, co byla sestra otočená zády, tak matka pořídila fotografii a vyvěsila ji na sociální síť.

Matka pozorovala sestry, jak nosí její dceři každý den zásoby léků do jejího pokoje. Jak každá ze sester koukala na jejich dceru a bylo vidět, že jí chce pomoci. Viděla spoustu sester, které na tomto oddělení chodily každý den za nemocnými dětmi a hladily je. Trávili s nimi spoustu času. Objímaly jejich smutné a pláčící matky.

Sestry odložily svůj vlastní život při každé směně, aby se mohly starat o nemocné a někdy i umírající děti. Do každé místnosti chodili s pozitivní náladou a úsměvem, aby děti trošičku rozveselily i přes to, že samy sestry musely být uvnitř zlomené z toho, co každý den vidí.

Viděla, jak sestra chodila kontrolovat jejich dceru každou chvilku. Snažila se jí udělat hezký pokoj,
malovala ji postavičky na okno. Držela její maličké ruce, měnila povlečení. Bylo vidět, že sestry s dětmi prostě a jednoduše soucítí, že je to samotné ničí a mají pochopení pro všechny nešťastné rodiče. Bez takových sester bychom to nezvládli, říká Shelby. Děkuje sestře se slovy, že žádné dárkové koše v obchodě by nevyjádřily její díky.

Tento příběh, který koluje na internetu se dotkl spoustu lidí, a to hlavně sester a rodičů, kteří mají stejný problém se svými dětmi. Každý takový den je pro rodiče noční můra a je to nejsložitější období jejich života.

Važme si toho co máme a hlavně mějte radost ze svých dětí i přes to, že někdy zlobí. Jsou totiž tím nejcennějším, co máme. Na druhou stranu si važme i práce všech zdravotníků, kteří jsou tu denně pro nás, aby nám pomohli. Hlavně těch, kteří mají velké srdce.

Zajímavosti

Toto vás zaručeně rozpláče. Syn vzal svého starého otce do…

Na světě se denně odehrává spousty příběhů, které jsou opravdu emocionální. Z nějakého plyne ponaučení, z jiných cenné informace a…
Cestování

Toužíte po jedinečných gastronomických zážitcích? Pak se vypravte do Porta

Krásné památky, chutné jídlo a pití najdete nejen ve Francii a Itálii. Vypravit se můžete i do portugalského Porta. Toto…
Česko

Zajímavá místa v Praze. Prolíná se zde turismus, bydlení i…

Chcete pobývat v Praze? Poradíme vám, jak vhodně kombinovat pracovní povinnosti a turistické radosti. Stačí se ubytovat ve správné části…
Cestování

Dvanáct unikátů ve Švýcarsku, které se vyplatí navštívit

Když se řekne Švýcarsko, lidem se vybaví Matterhorn, čokoláda nebo lahodný sýr. Tahle malá neutrální země má však mnoho unikátů.…
Cestování

Víte, kde se natáčely Hry o trůny?

Seriál i knihu Hry o trůny zbožňují fanoušci po celém světě. Příběhy plné intrik, vášně, lítých bojů, ale i krásných…
Cestování

Znáte 5 nejzajímavějších památek Chorvatska?

Chorvatsko je nádherná krajina s tyrkysově modrým mořem. Místní lidé jsou velmi pohostinní, místní kuchyně a víno patří mezi nejlepší…