Menu

Jestli držíte své dítě za ruku takhle, ihned přestaňte. Můžete mu způsobit vážné zdravotní problémy.

i
Martin Jelínek

Dříve bylo prokázáno, že dotyk dítěte s kůží matky a naopak má velký význam. Stejně důležité je i nošení dítěte, často v nosiči, kde může být blízko u matky.

Nošení dítěte na rukou je však diskutabilní, zejména způsob, jakým je drženo. Portál Brightside informoval o několika způsobech, které by se měly vyhnout, a nahradit je jinými, aby se předešlo možným zdravotním problémům dítěte. Při držení dítěte je klíčové podpírat jeho hlavičku, zejména u novorozenců, kteří ještě nemají dostatečně vyvinuté svaly na krku.

CO SE TÝČE NOSIČE?

I když nošení mnoho matek považuje za výbornou pomůcku, je důležité, aby bylo provedeno správně. Nohy dítěte by neměly viset, což může vést k problémům s kyčlemi. Je lepší, když jsou mírně pokrčené.

KAM SMĚŘUJE TVÁŘ?
Tvář dítěte by během nošení měla být nad vaším ramenem, nikoli na něm. To může ohrozit dýchání dítěte a také může způsobit, že se do jeho úst dostane kousek oblečení.

OBRACÍME SE NA DRUHOU STRANU

Je důležité měnit strany, pokud máte tendenci nosit dítě pouze na jedné. Rovnoměrné zatížení je lepší pro vás i pro vaši páteř. Stejně tak je to důležité i pro dítě, aby se vyvíjelo symetricky.

DBEJTE NA PÁTEŘ
Nedržte dítě jen za zadek a hlavičku, což není bezpečné a zatěžuje páteř. Jednu ruku byste měli přesunout tak, aby podporovala záda.

DRŽTE DÍTĚ TVÁŘÍ K SOBĚ

I když dětem může být nepříjemné, když nevidí okolí, je bezpečnější, když jsou obráceny k vám. Je to lepší pro jejich držení těla, pokud zároveň podpíráte nohy a záda.

NEPŘETAHUJTE DÍTĚ ZA RUCE
Někteří rodiče mají tendenci táhnout dítě za ruce, což není vhodné, zejména u malých dětí. Jejich kosti jsou slabé a časté tahání může způsobit problémy.

zdroj: irecept.cz 

zdroj: youtube.com
i
Uncategorized

Případ mrtvého novorozeněte v Jablonci nad Nisou: Rozuzlení tragédie a…

Vzpomínka na očekávaný den narození dítěte se pro rodiče proměnila v nevyvratitelnou tragédii. Případ mrtvého miminka v Jablonci nad Nisou…
i
Zajímavosti

Jak vypadala v mládí stará paní z tytanicu! Byla to…

Film Titanic, který měl premiéru v roce 1997, je jedním z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie. Jeho příběh,…
i
Zajímavosti

Zpěv Václava Neckáře v ohrožení! Zdravotní problémy o kterých promluvil…

Legendární zpěvák Václav Neckář (80) v říjnu loňského roku oslavil osmdesáté narozeniny. Ovšem už více než rok ho trápí bolest…
i
Zajímavosti

Muž pořídil fotogarfii a sdílel jí na Facebooku, když si…

Čas od času se každý z nás na chvilku zastaví, aby mohl udělat fotografii, buď pěkného místa, sebe, nebo něčeho…
i
Zajímavosti

Co to znamená, když jsou vaše kalhotky obarvené v rozkroku?…

Londýn - Tohle je zpráva, která zanechá všechny ženy s ústy dokořán! Odbarvené kalhotky - pro mnoho z nás se…
i
Zajímavosti

Záhada vysokých platů prodavaček v Lidlu! Víte kolik si vydělají…

V dnešní době se role prodavače či prodavačky stává stále více klíčovou pro úspěch obchodů. Již dávno není tato profese…