Menu

Jeden víkend v Praze vám stačí na její poznání ze všech stran

Petra Jelenová

Prahu, hlavní město naší republiky si nemůžete nezamilovat. Tato metropole je srdcem celé Evropy. Sjíždějí se zde lidé z mnoha koutů světa. Přinášíme vám pár tipů, jak si Prahu užít na maximum, i když máte na její prohlídku jen jeden víkend. Praha byla magazínem New York Times zařazena mezi 52 míst, které byste měli navštívit v roce 2018.

Vyšehrad

Vyšehrad a Pražský hrad mají velkou historickou hodnotu. Tato místa vyzařují zvláštní kouzlo a nutí návštěvníky, aby se sem pravidelně vraceli. Odpočinout si můžete v mnoha kavárnách, vinárnách nebo letních zahrádkách. Nenechte se připravit o skutečně ikonické výhledy. Vyšehrad vás překvapí tím, jak mystické toto místo je. Díky vzdálenosti od centra zde potkáte jen minimum turistů.

Strahov

Na Strahově můžete navštívit klášter, který ukrývá unikátní knihovnu plnou vzácných sbírek. Neprávem opomíjený je také kostel sv. Mikuláše na Malé Straně, z jehož věže krásně uvidíte na Karlův most i na Hrad.

Karlův most

Nepochybnou dominantou hlavního města je Karlův most. Neslouží jen jako historická památka, ale najdete zde i řadu umělců z různých oblastí. Můžete si prohlédnout různé výrobky, nechat se namalovat a nebo si některé z uměleckých děl koupit i domů. Pod mostem si můžete zaplatit gondolu.

Praha téměř neznámá

Málo známý, ale velmi zajímavý je pohled z Vítkova, mohutného kopce. Najdete na něm monumentální památník Jana Žižky z Trocnova. Jedna z největších jezdeckých soch na světě připomíná, že se tu v červenci 1420 odehrála bitva mezi husity a křižáky. Odtud kolem teras památníku a kolem sochy můžete vidět panorama Prahy z jiného úhlu a opačně, než jste zvyklí.

Výhled na Prahu z vody

Krásné výhledy získáte také z paluby z některých výletních lodí, které se po Vltavě plaví. Vypravit se můžete po vodě do zoologické zahrady či kousek za Prahu.

bulwar

Známá česká infuencerka měla vážnou dopravní nehodu!

Bratislava / pondělí 14. listopadu se před přechodem Brodská střetlo osobní auto s kamionem. Luxusní vůz bude podle TV JOJ…
Co dělat

Mnoho z nás dělá zásadní chybu. Co musíte vědět, než…

Párky jsou již mnoho let součástí naší typické stravy. Přesto že jsou velmi oblíbené se netěší dobré pověsti. Za nezdravé…
Co dělat

Vstáváte často okolo třetí hodiny ráno? Vaše tělo se vám…

Odborníci na spánek se téměř denně setkávají s pacienty, kteří si stěžují, že se téměř každou noc probouzejí ve 3…
Co dělat

Podle lékařského odborníka byste za žádných okolností neměli dávat pusu…

Jsou pejskaři, pro které je líbačka se psem na denním pořádku, a vůbec jim nevadí, že je jejich pes olizuje.…
Česko

Zemřela známá herečka Marie Poledňáková ve věku 81 let!

Ve věku 81 let zemřela v úterý po dlouhé nemoci filmová režisérka Marie Poledňáková, autorka několika velmi oblíbených filmových a…
Co dělat

Každý den pálím v bytě bobkový list, má to úžasné…

Pokud máte za sebou stresující, únavný, vyčerpávající den a máte pocit, že na nic nemáte sílu, vyzkoušejte následující recept na…