Menu

Jeden víkend v Praze vám stačí na její poznání ze všech stran

iZdroj: pixabay.com
Petra Jelenová

Prahu, hlavní město naší republiky si nemůžete nezamilovat. Tato metropole je srdcem celé Evropy. Sjíždějí se zde lidé z mnoha koutů světa. Přinášíme vám pár tipů, jak si Prahu užít na maximum, i když máte na její prohlídku jen jeden víkend. Praha byla magazínem New York Times zařazena mezi 52 míst, které byste měli navštívit v roce 2018.

Vyšehrad

Vyšehrad a Pražský hrad mají velkou historickou hodnotu. Tato místa vyzařují zvláštní kouzlo a nutí návštěvníky, aby se sem pravidelně vraceli. Odpočinout si můžete v mnoha kavárnách, vinárnách nebo letních zahrádkách. Nenechte se připravit o skutečně ikonické výhledy. Vyšehrad vás překvapí tím, jak mystické toto místo je. Díky vzdálenosti od centra zde potkáte jen minimum turistů.

Strahov

Na Strahově můžete navštívit klášter, který ukrývá unikátní knihovnu plnou vzácných sbírek. Neprávem opomíjený je také kostel sv. Mikuláše na Malé Straně, z jehož věže krásně uvidíte na Karlův most i na Hrad.

Karlův most

Nepochybnou dominantou hlavního města je Karlův most. Neslouží jen jako historická památka, ale najdete zde i řadu umělců z různých oblastí. Můžete si prohlédnout různé výrobky, nechat se namalovat a nebo si některé z uměleckých děl koupit i domů. Pod mostem si můžete zaplatit gondolu.

Praha téměř neznámá

Málo známý, ale velmi zajímavý je pohled z Vítkova, mohutného kopce. Najdete na něm monumentální památník Jana Žižky z Trocnova. Jedna z největších jezdeckých soch na světě připomíná, že se tu v červenci 1420 odehrála bitva mezi husity a křižáky. Odtud kolem teras památníku a kolem sochy můžete vidět panorama Prahy z jiného úhlu a opačně, než jste zvyklí.

Výhled na Prahu z vody

Krásné výhledy získáte také z paluby z některých výletních lodí, které se po Vltavě plaví. Vypravit se můžete po vodě do zoologické zahrady či kousek za Prahu.

iZdroj: unsplash.com
Česko

Vyklenek u pokladny v supermarketu: jak ho správně využít pro…

Lidé často navštěvují obchody, někdy dokonce několikrát týdně, aby nakoupili vše potřebné a mohli se co nejdříve vrátit domů. Pokud…
iZdroj: www.pexels.com
Česko

Myslivec zastřelil border kolii – petice volá po odejmutí zbrojního…

Více než 30 tisíc lidí podepsalo petici po tragické události, která vyvolala debatu o myslivosti. Po incidentu, kdy myslivec na…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Někteří lidé budou odcházet do důchodu dříve a někteří později.…

V poslední době je téma penzí opět vyhrocené. A tentokrát se ukázalo, že jde opravdu do tuhého a že je…
iZdroj: unsplash.com
Co dělat

Proč se vyhnout problémům: Důležitost pravidelných lékařských prohlídek a jak…

Pravidelné prohlídky u lékaře jsou klíčové pro udržení dobrého zdraví a prevenci nemocí. Mnoho lidí však odkládá návštěvu lékaře, dokud…
iZdroj: unsplash.com
Co dělat

Jak se zbavit nočních můr jednou provždy: 7 osvědčených tipů…

Mnoho lidí má noční můry, ačkoli ne všichni si je pamatují. Pro některé jsou noční můry skutečným problémem, který ruší…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Jaký špatný zdravotní stav? Krampol má o smrti představu jasnou.

Přestože je Jiřímu Krampolovi 85 let, stále si uchovává šarm a nadšení, kterými byl v prvních letech znám. I přes…