Menu

Jaká tajemství ukrývá Mrtvé moře? Budete překvapeni

Vidět na vlastní oči Mrtvé moře touží mnoho lidí. Díky poznávacím zájezdům můžete moře navštívit i vy a odvézt si nezapomenutelné zážitky. Na březích mrtvého moře jsou kvalitní hotely i bohatá a funkční infrastruktura, které pobyt ještě více zpříjemní.

Co je Mrtvé moře

Mrtvé moře najdete na hranicích Jordánska a Izraele. Ačkoliv je nazýváno jako moře, ve skutečnosti se jedná o mimořádně slané bezodtokové jezero. Jeho rozloha je 1050 km2 a je zásobováno řekou Jordán. Leží 392 m pod hladino moře a jeho dno se nachází 398 m pod hladinou oceánu. Je tak nejníže položeným jezerem na světě.

Zajímavosti mrtvého moře

  1. Voda v mrtvém moři je desetkrát slanější, než je běžná mořská voda. Mrtvé se nazývá díky tomu, že zde nežijí žádné rostliny, ani živočichové.
  2. Velice vysoká koncentrace soli neumožní v této vodě plavat, ponořit se do ní nebo se v ní jen otočit. Voda vás bude držet nad hladinou, nepotřebujete tak nafukovací matraci a klidně si přečtete noviny.
  3. Bahno z Mrtvého moře se využívá v kosmetice i pro lékařské účely. Obsahuje velké množství jódu, draslík, brom a síru. Je ideální pro léčbu kožních problémů.
  4. Mrtvé moře je považováno za nejstarší lázně, které navštěvovala i samotná Kleopatra. Jeho skutečný věk je odhadován na 2-3,7 milionů let.
  5. Z hloubky tohoto moře se uvolňuje asfalt v podobě malých kamínků, který používali staří Egypťané při mumifikaci.
  6. Draslík z tohoto moře se používá pro zemědělské účely po celém světě.
  7. Podle legend leží na jeho dně zříceniny Sodomy a Gomory, které jsou známy z Bible jako města hříchů, na které Bůh seslal zkázu.
Zajímavosti

Matka zaznamenala na fotografii chování sestry k její nemocné dceři.…

Dítě je pro rodiče to nejvzácnější, co na světě mají. Není divu, když se o ně od malička starají a…
Zajímavosti

Toto vás zaručeně rozpláče. Syn vzal svého starého otce do…

Na světě se denně odehrává spousty příběhů, které jsou opravdu emocionální. Z nějakého plyne ponaučení, z jiných cenné informace a…
Cestování

Tipy, jak na prodloužený víkend s partnerem

Toužíte po klidném a romantickém prodlouženém víkendu s partnerem? Přinášíme vám pár tipů jak si vybrat wellness pobyt. Utečte (nejen)…
Cestování

Poradíme vám, jak se sbalit na leteckou dovolenou

Chystáte se na dovolenou? Je jedno, zda bude u Atlantiku nebo v Benátkách. Není nic, co by vás mělo před…
Česko

Jeden víkend v Praze vám stačí na její poznání ze…

Prahu, hlavní město naší republiky si nemůžete nezamilovat. Tato metropole je srdcem celé Evropy. Sjíždějí se zde lidé z mnoha…
Cestování

Víme, jak sehnat levné letenky

Pro někoho se zdá být nákup levných letenek alchymií. Chcete-li sehnat letenky za skutečně výhodnou cenu, je potřeba jim věnovat…