Menu

Doposud jste ho dělali špatně!Zde je recept na nejlepší bramborový salát k vepřovému a kuřecímu řízku.

Co by to bylo za Vánoce bez bramborového salátu? Některé české rodiny si k řízku nedokážou představit jiné přílohy. Na bramborový salát se každý člen rodiny těší téměř celý rok, a tak je letos čas tuto oblíbenou vánoční přílohu vylepšit. Inspirujte se tímto zábavným receptem na bramborový salát.

 

Při přípravě tohoto receptu je důležité nevynechat žádné přísady. Díky spojení všech chutí vznikne jedinečný a chutný bramborový salát, který si u vánočního stolu zamilujete nejen vy, ale hlavně celá vaše rodina. Tento recept se skvěle hodí k typické rybě smažené dozlatova, stejně jako k tolik oblíbenému kuřecímu řízku. Na přípravu bramborového salátu budete potřebovat:

 

 

Brambor

Vejce

Cibule

Šunka

Majonéza

Hrášek

Ředkev

Lák

Kopr

Důl a pepř

 

Do osolené vody přidejte brambory a mrkev a v druhém hrnci uvařte vejce. Pokud jsou brambory a mrkev uvařené do měkka, slijte vodu a obě ingredience nechte vychladnout. Vejce je také nutné vychladit. Studené brambory a mrkev oloupeme a nakrájíme na kostičky. V některých domácnostech se brambory i mrkev strouhají na hrubém struhadle. Šunku, kysané zelí a vejce také nakrájíme na malé kousky. Šalotku a kopr nakrájíme najemno a přidáme ke zbytku ingrediencí spolu s hráškem.

 

Pokud všechny ingredience nasekáte a smícháte, stačí už jen okořenit dokonalý bramborový salát. Pomůže vám k tomu majonéza, která všechny ingredience dokonale spojí. Dochuťte solí a pepřem a do mísy nezapomeňte přidat výborný bramborový salát. V něm můžete salát ozdobit například plátkem kopru nebo plátkem šunky nakrájeným do tvaru vánoční hvězdy. Jsme si jisti, že tímto receptem pro dospělé zazáříte a vaše rodina se příští Vánoce bez bramborového salátu neobejde. Dobrou chuť.