Menu

Barcelona: navštivte památky s rukopisem Gaudího

Petra Jelenová

Barcelona je úchvatné město plné památek, které byste rozhodně neměli vynechat. Přinášíme vám jejich přehled. Do Barcelony se lze dostat pomocí nízkonákladové letecké společnosti skutečně za hubičku. Doba letu je přibližně 2,5 hodiny. Zpáteční letenky pořídíte již od 1 100 Kč.

La Sagrada Família

Symbolem Barcelony je tato úchvatná a monumentální katedrála. Velmi známou dominantou jsou neustále se pohybující jeřáby, které jsou zde umístěny pro práci na rozestavěných částech katedrály. Na tuto stavbu je nádherný výhled z přilehlého parku s jezírkem. Vidíte odtud nejstarší stranu katedrály, kterou navrhl Gaudí.

Park Güell

Odkaz Antonia Gaudího je patrný v mnoha částech Barcelony a to platí i o tomto slavném parku. Park je umístěn na hoře, která se tyčí nad Barcelonou.

Ulice La Rambla

Nejkrásnější ulicí v Barceloně je bezpochyby La Rambla. Ulice vede od náměstí Plaça de Catalunya až do přístavu, kde je zakončena Kolumbovým sloupem. Chcete-li poznat skutečně rušnou Barcelonu, pak ji poznáte právě zde. Jsou zde různé stánky, obchudky, butiky, kavárny a restaurace. Z Rambly vede několik uliček, kterými dojdete do klidnějších částí města.

Kopec Montjüic s palácem a magickou fontánou

Na kopci Montjüic se tyčí monumentální palác Palau Nacional. V jeho útrobách sídlí Národní muzeum. Tato nádherná stavba je obklopena mnoha sloupy, fontánami a sochami. Za palácem je nádherný park plný zeleně s olympijským stadionem. Přímo pod palácem je magická fontána, která se ve tmě mění na strhující místo plné světel a hudby. Proudy vody tančí v rytmu moderní i vážné hudby. Občas zde hraje i Smetanova Vltava.

Městské parky

V Barceloně lze zajít hned do několika parků. Ve většině z nich najdete jejich hlučné a velice živé obyvatele Mníšky šedé. Tito papoušci jsou na přítomnost lidí zvyklí a tak si nechají podat z ruky pamlsek. Každý park má spoustu soch, fontán a uměleckých děl. Za zmínku určitě stojí Parc de la Ciutadella s krásnou fontánou Cascada Monumental, příjemným jezírkem a městskou zoologickou zahradou, v jehož blízkosti stojí barcelonský vítězný oblouk.

 

Co se děje

235 cm vysoký chlapec je nejvyšší teenager na světě: „Jsem…

Broc Brown se stal nejvyšším teenagerem na světě v roce 2015, ve věku 18 let, kdy dosáhl výšky 235 cm.…
Co dělat

Mnoho z nás dělá zásadní chybu. Co musíte vědět, než…

Párky jsou již mnoho let součástí naší typické stravy. Přesto že jsou velmi oblíbené se netěší dobré pověsti. Za nezdravé…
Co dělat

Vstáváte často okolo třetí hodiny ráno? Vaše tělo se vám…

Odborníci na spánek se téměř denně setkávají s pacienty, kteří si stěžují, že se téměř každou noc probouzejí ve 3…
Co dělat

Podle lékařského odborníka byste za žádných okolností neměli dávat pusu…

Jsou pejskaři, pro které je líbačka se psem na denním pořádku, a vůbec jim nevadí, že je jejich pes olizuje.…
Česko

Klient na skrytou kameru natočil, co dělá veterinář s jeho…

Video z veterinární kliniky dojalo celý internet, když vyšlo najevo jak se jeden ze zaměstnanců chová ke svým svěřencům. Majitelé…
Děti

Umělá sladidla mohou dětem poškodit dlouhodobou paměť!

Nízkokalorické náhražky cukru měly být bezpečnou náhradou za cukr. Po letech se ale ukazuje, že možná škodí více než cukr…