Adoptovala jsem svého synovce a můj život se přes noc změnil. Stala jsem se matkou. - SvětŽivě.cz

Adoptovala jsem svého synovce a můj život se přes noc změnil. Stala jsem se matkou.

Martin Jelínek

Cesta k mateřství není pro všechny ženy vždy stejná a existuje mnoho způsobů, jak se stát mámou. Někdy vám život dá tento úžasný dar tehdy, kdy to nejméně čekáte a způsobem, který jste si nikdy nepředstavovali. To se také stalo Suzi Mann, která během okamžiku stala matkou na plný úvazek. Dodnes si prý pamatuje úzkost, kterou cítila, když čekala až zazvoní telefon a stane se oficiálním zákonným zástupcem svého synovce.

Když bylo Raffiovi pouhých 18 měsíců a Suzin bratr a jeho žena se o něj nedokázali postarat. Zbytek rodiny prvních 10 měsíců jeho života ani nevěděl, že existuje. Naštěstí sociální úřednice upřednostňovaly, aby malé dítě bylo předáno příbuznému, než aby bylo adoptováno cizími lidmi. Suzi si vzpomíná, že mnozí byli jejím rozhodnutím stát se matkou šokováni. Protože jí znali jako někoho, kdo pracuje dlouhé hodiny a neustále cestuje. Šokovaná však byla i její rodina, která má k adopci obecně konzervativní postoj.

Mladá žena se ale nenechala zastrašit.

Věděla, že to nebude snadné, ale také si byla jistá, že je připravena nabídnout Raffiovi to, co potřeboval a to byl domov plný lásky, bezpečí a stability. Prvních pár týdnů bylo opravdu těžkých – jak pro něj, tak pro Suzi. Přestože byl tak mladý, moc dobře věděl, že právě prožil obrovskou změnu ve svém životě a potřeboval čas na její zpracování, protože neměl možnost se vyjádřit a vybít své emoce.

Naštěstí se zvyky malého pomohla pěstounka, která se o něj starala před Suzi. Bylo to velmi důležité, protože už mu bylo jeden a půl roku a měl specifické režimy jídla a spánku. nového domova. Dnes je Raffiovi 10 let. I když se Suzi snažila udržovat kontakt s jeho biologickými rodiči, nebylo to z jejich strany možné. Suzi vypráví, že v den, kdy se Raffi objevil u jejích dveří, doslova se jí změnil život, naplnil se totiž nebývalým štěstím.

Zdroj: Newsitamea.gr