Sedm zajímavostí o Jižní Korei, které vás překvapí

Jižní Korea je velmi zajímavá a na historii bohatá země. Žije v ní 50 000 000 obyvatel. Dnes okouzluje především svou kulturou. Tou se od ostatních zemí značně odlišuje od tradičních evropských zemí. Mimo jiné jsou tady velmi populární plastiky těla a  mladí dostávají k 16. narozeninám poukaz na úpravu víček, aby se přiblížili vrstevníkům ze západu.

Obráceně zde mají Valentýn. 14. února totiž obdarovávají ženy muže. Muži v jižní Korei patří mezi milovníky pánské kosmetiky. Okolo 20% místních si nanáší na svou pleť make-up.

Korejci mají velmi pozitivní vztah k alkoholu. Jinro Soju – destilovaný likér z rýže, je posledních 11 let nejprodávanějším tvrdým alkoholem na světě. Alkohol můžete v Koreji pít úplně kdekoli – ať už jste na hlavním nádraží nebo dětském hřišti. Přinášíme dalších top 7 zajímavostí o této zajímavé asijské velmoci.  Díky propracovanému a dokonale propojenému systému cyklotras můžete projet celou jižní Koreu na kole. Po cestě lze sbírat razítka do speciálního pasu. Po absolvování celé vybrané trasy dostanete medaili s vašim jménem a diplom na luxusním papíru.

Top 7 zajímavostí

  1. Existuje více než 250 druhů Kimči.
  2. Při focení říkají jihokorejci místo „sýr“ právě slovo „kimchi“
  3. S novorozenci se hned po narození nakládá jako s jednoletými dětmi. Jsou takto také označování. Počítají život miminek již v maminčině břiše.
  4. Číslo 4 považují Korejci za nešťastné a spojují jej se smrtí.
  5. Korejská vlajka je plná symbolů. Čtyři rohy představují nebe, vodu, zemi a oheň.
  6. Polovina jihokorejců má shodné příjmení.
  7. Většina restaurací vozí jídlo domů a to včetně McDonalda.

Donáška jídel je v jižní Korei tak propracovaná, že USA a Velká Británie mohou jen závidět. Jídlo je domů dovezeno velmi rychle, jídlo přitom nikdy není studené. Po zkonzumování stačí postavit nádoby na jídlo za dveře a kurýr si je odveze zpět. Nádobí je recyklovatelné a nevzniká žádný odpad.

Doporučujeme