Menu

5 důvodů, proč se budete chtít vrátit do Turecka

Turecko je nádherná země s bohatou historií, nádhernými plážemi. Jakmile se sem jednou vypravíte, budete se chtít vrátit. Jeden víkend v Turecku nebude stačit k tomu, abyste poznali všechny jeho krásy. Tato rozmanitá země je místem, které stojí za to navštívit. Při cestování po něm můžete ochutnávat kuchyni z různých regionů, kterou zapijete tradiční tureckou kávou. Ta se připravuje mnohem složitěji, než káva u nás. Vaří se s cukrem ve speciální nádobě a několikrát se odstavuje, aby neprošla varem. Tento způsob přípravy však pomalu mizí, Turci si oblíbili rozpustnou kávu. Pro ty, kdo dávají přednost památkám se tady toho také najde mnoho. Prohlížet si můžete mešity a jejich klidnou atmosféru. Jinde nejsou mešity tak přístupné, jako právě zde.  Turecko omývají čtyři moře a vy můžete obdivovat jejich čistotu. Tato orientální země má rovněž spoustu muzeí. Odpočívat můžete v tureckých lázních, tzv. hamamech.

 

1. Istanbul

Istanbul je hlavní město Turecka a zároveň jedním z největších měst na světě. Navštívit zde můžete mnoho památek, noční bary, ochutnáte exotickou atmosféru, kterou spojují dva kontinenty. Navštívit rozhodně musíte Chrám Hagia Sofia, Modrou mešitu a palác Topkapi. Panoramatický výhled na Bospor si užijete z 62 metrů vysoké věže Gala.

2. Pamukkale

Toto zajímavé místo svou historii začalo psát již před 15 000 lety. Na první pohled vypadá jako zasněžená krajina. V malých terasovitých bazéncích se nachází termální voda. Slovo pamukkale znamená bavlníkový hrad, vzhledem k tomu, že bílý travertin připomíná bavlnu. Tato památka je součástí světového dědictví UNESCO.

3. Kapadokia

V Turecku nezapomeňte navštívit ani Kapadokii, kamenné útvary, které leží nedaleko města Kayseri. Směs skal, tunelů, jeskyní a lidských obydlí připomíná pohádku. Projít se můžete pěšky nebo si prohlídnout tuto památku UNESCO z balonu.

4. Antalaya

Turistické centrum Turecké riviéry tvoří Antalaya. Najdete zde jak noční život, tak mnoho hotelů, barů, restaurací i diskoték. Nechybí ani písčitá pláž s tyrkysovým mořem a četné historické památky.

5. Trója

Slavnou Tróju musí vidět všichni milovníci dějin. Navštivte zde muzeum a připomeňte si příběh o krásné Heleně. Najdete zde i dřevěnou repliku Trojského koně – z Iliady ho známe jako danajský dar, který dnes slouží jako turistická atrakce.

Zajímavosti

Matka zaznamenala na fotografii chování sestry k její nemocné dceři.…

Dítě je pro rodiče to nejvzácnější, co na světě mají. Není divu, když se o ně od malička starají a…
Zajímavosti

Toto vás zaručeně rozpláče. Syn vzal svého starého otce do…

Na světě se denně odehrává spousty příběhů, které jsou opravdu emocionální. Z nějakého plyne ponaučení, z jiných cenné informace a…
Cestování

Tipy, jak na prodloužený víkend s partnerem

Toužíte po klidném a romantickém prodlouženém víkendu s partnerem? Přinášíme vám pár tipů jak si vybrat wellness pobyt. Utečte (nejen)…
Cestování

Poradíme vám, jak se sbalit na leteckou dovolenou

Chystáte se na dovolenou? Je jedno, zda bude u Atlantiku nebo v Benátkách. Není nic, co by vás mělo před…
Česko

Jeden víkend v Praze vám stačí na její poznání ze…

Prahu, hlavní město naší republiky si nemůžete nezamilovat. Tato metropole je srdcem celé Evropy. Sjíždějí se zde lidé z mnoha…
Cestování

Víme, jak sehnat levné letenky

Pro někoho se zdá být nákup levných letenek alchymií. Chcete-li sehnat letenky za skutečně výhodnou cenu, je potřeba jim věnovat…