Deset zajímavostí o Dubaji, kreré je dobré znát

Dubaj je překrásné město, které se rozkládá na severu Arabského poloostrova v Perském zálivu. Prezentuje se jako město s nejmodernější architekturou, výškovými budovami a neutuchajícím luxusem, který potkáte na každém kroku. Největší město Spojených arabských emirátů je rozděleno na 14 čtvrtí. Dubaj má mnoho lidí spojenou především s dovolenou. Můžete zde vidět řadu unikátních staveb, například uměle vybudované palmové ostrovy. První záznamy o tomto městě se vážou k roku 1799, kdy došlo k osídlení této oblasti.

Turisty láká na nádherné bílé pláže, průzračné moře a nádherný podmořský svět. Najdete zde ty nejpřepychovější hotely, které rádi navštěvují milovníci luxusu. Rovněž zde najdete nesmírné množství památek.

Jumeirah Beach Residence

Je jednou z nejmodernějších čtvrtí Dubaje. Je tady 40 výškových budov, nádherná pobřežní promenáda plná barů a restaurací a uměle vytvořený přístav Dubai Marina. Budují se zde i uměle vytvořené ostrovy na vodě, například Palm Jumeirah, Jebel Ali nebo Deira. Zajímavé je souostroví The World připomínající svým tvarem světové kontinenty.

V roce 1960 byla objevena ve Spojených arabských emirátech ropa a od té doby se toto město vyvíjí přímo raketovým tempem.

Top 10 zajímavostí

  1. V roce 1990 byl v Dubaji pouze jeden jediný mrakodrap. V současné době jich je přes 400.
  2. V této zemi se nachází více než 20% jeřábů na zemi.
  3. Během Dubai Shopping Festival v roce 1999 zde byl vyroben nejdelší zlatý řetízek na světě. Měl 22 karátů a délku 4,2 km.
  4. 85% populace je tvořena cizinci
  5. Místní obyvatelé neplatí daň z příjmu fyzických osob.
  6. Nejluxusnější hotel světa se jmenuje Burj Al Arab.
  7. Převažuje zde horké pouštní podnebí. Teploty dosahují až 50 stupňů Celsia v letní sezóně. V létě se zde objevují písečné bouře.
  8. V roce 1968 bylo v Dubaji pouze 13 registrovaných automobilů.
  9. Najdete zde obří lyžařský areál Ski Dubai s rozlohou 22 500 m2.
  10. Dubaj je nejrychleji rostoucí město na světě.

Doporučujeme