Audi RS 6 Avant se v posledních letech poměrně vyšvihla na výsluní. Od roku 2012, kdy započala výroba C7 se dokonce stala snem nejednoho kluka a dost možná i muže. Faktem je, že se jedná o jednoho z mála kombíků, který vypadá snad lépe než jeho ekvivalent v sedanu. Přijde mi, že když se zeptám lidí kolem sebe na jejich vysněné auto, až příliš často bude odpovědí tenhle super vagon od Ingolstatdské automobilky. Osobně si k mému srdci Audi cestu ještě nenašla, ale při představě čtyřlitrového vidlicového osmiválce o výkonu 412 kW s 700 Nm krouťáku v dnešní době se musím začít usmívat od ucha k uchu, protože je to vlastně jeden z mála pořádných motorů, které jsou k mání. Zkrátka když jste bohatý otec od rodiny, tak je to pro vás ideální auto.

Za základní cenu 2.853.900 korun vám nabídne zrychlení z nuly na sto za 3,9 sekundy a to i za cenu váhy 2025 kilogramů. Tachometr vám ukáže maximálně 250 kilometrů, protože zde máme elektronicky omezovač rychlosti. Pohon quattro je zde samozřejmostí To jsou prostě hezké parametry auta, ať už Audi rádi máte nebo ne.

Jak už jsem řekl, základní cena jsou necelé tři miliony korun. Tahle cena se, ale může rapidně měnit – myšleno růst – zvláště pokud se budoucí majitel rozhodne opravdu se odlišit od zbytku běžného provozu. V takovém případě je totiž zákazník nucen se spojit s divizí Audi Exclusive a věřte, že taková cesta opravdu nebude levná. Aby ale cena neodradila budoucí majitele, tak samotná automobilka vystavila na Audi Fóru v Neckarsulmu jeden ze svých výtvorů.

Celý článek zde:
http://autozive.cz/audi-predstavila-novou-verzi-rs6-stale-ma-412kw-ale-tentokrat-v-kavovem-laku-a-se-zvlastni-vybavou-v-ramci-divize-exclusive/

Sdílejte