Plánujete své kuchyňské království v nejbližší době provádět resuscitaci? Dnes vám přinášíme dávku inspirace, která vás přesvědčí o tom, že někdy postačí opravdu málo, aby prostor dostal nový dech!

Rekonstrukce kuchyně nemusí být nákladná a ani nemusí trvat dlouho. Postačí pouze, pokud přesně víte, čeho se chytit. Dnes tu máme pro vás pořádnou dávku inspirace. Autor: Pinterest
Starší kuchyně se pyšní tmavými, dřevěnými skříňkami, nevhodně vybraným osvětlením, či přeplněným prostorem. Dnes vás přesvědčíme o tom, že stačí i malá změna k tomu, aby místnost ožila.

Bílá barva a dřevo ke sobě dokonale pasují. I v této kuchyni se při předělávce na to zjevně myslelo. Staré chladné podlahy vyměnilo krásné textrúrované dřevo, hnědé dřevěné skříňky se přemístili, dostaly nový bílý lesklý lak a skleněná dvířka, doplnilo se pořádně osvětlení a asi nejvíce zavážilo přemístění lomeného pracovního pultu ve tvaru „L“ na samostatný ostrov s barovým sezením.
1-1

2. Druhá kuchyně znovu využila sílu a čistotu bílé. Kromě toho zde fádní skříňky nahradily otevřené police s krásnou keramikou a smaltovaným nádobím. Největší šmrnc však prostoru určitě dodala jasná tyrkysová. Jak vidíte, barev se určitě netřeba bát.

2-1

3. Mramorový obklad použitý také jako materiál pro pracovní desku centrálního ostrova kuchyně při této kuchyni sehrál tu nejdůležitější roli. Kromě toho se do popředí dostalo i industriální laděné osvětlení dokonale ladící s dřezem a bateriemi, které luxusnímu mramoru kontrastuje a nechává oba prvky krásně vyniknout.

3

4. Největším problémem následující kuchyně bylo zřejmě nesmyslně zakryté okno velkou lednicí v americkém stylu. Po odstranění tohoto prvku je hned v místnosti více světla, které podpořilo i nové osvětlení, bílé skříňky a rozšíření místnosti do stran. Pod oknem vznikl krásný prostor na jídelní kout a pracovní místo se přesunulo do centrálního ostrova. Krásná proměna.

4-1

5. Na přeměně této kuchyně vidíme dokonalý obraz toho, pokud málo stačí k tomu, aby prostor ožil. Skříňky se neměnily, dostaly jen nový nátěr, tak jistě jako snídaňový bar změnil jen obložení. Nesmyslně sníženým stropem se místnost opticky zmenšovala a po jeho rekonstrukci se místnost rozzářila. Odstranili se také zbytečně masivní barové stoličky zabírající prostor a i nevábně záclonky.

5

6. V naší poslední kuchyni se znovu pracovalo zejména s povrchem pracovní desky, který se z černé změnil na lesklou bílou a s prostorem udělal divy. Zde kuchyně dostala také nové skříňky a co je nejpodstatnější, zmizela zde příčka a tak se otevřel prostor do společenské / obývacího pokoje vedle. Kuchyňský pult ve tvaru „L“ se změnil na „U“ a tím se zvětšil nejen prostor na práci, ale možnost dostal i bar s posezením.

6

Sdílejte