Toto je fakt dokonalý způsob jak proměnit celkem obyčejnou věc jakou je tuňák v konzervě na nápadité jídlo. Rychlý oběd nebo večeře – Fish Cakes. Zvládne je každý, kdo se alespoň trochu orientuje ve vlastní kuchyni a umí najít pánev. Podávané na salátu nebo se zeleninovými hranolky, zda na způsob hamburgery, zamilujete si je. Pokud do nich přidáte nastrouhaný zázvor a budete podávat se sójovou omáčkou získají asijský šmrnc.

A takto na to:
Scezeného tuňáka, vejce, hrášek, jarní cibuli, na drobno nasekané chilli, kukuřici a strouhanku smíchejte ve větší míse. Směs by měla být dostatečně tuhá, to si umíte regulovat případným dosypáním strouhanky. Osolte a opepřete. Tvarujte karbanátky, jejich velikost je na vás.
Na jejich smažení použijte kvalitní nepřilnavou pánev a co nejméně oleje. Fish cakes se v pravém smyslu slova nemusí smažit, potřebujete jen aby ztuhly a aby chytili pěknou barvu. Udržte jejich čerstvé a fit. 😉
Zakysanou smetanu smíchejte s najemno nasekaným koprem. Podávejte jako dip k tuňákový fish cakes. Nezapomeňte na kousek citronu.

Sdílejte